Pekingben, az I. Szellemi Sportok Világjátékán a rapid csapatversenyekkel fejeződtek be a küzdelmek. Kettős kínai siker született, az első helyre rangsorolt válogatottjaik aranyérmesek lettek, megnyerték a kétfrontos kínai-ukrán párharcot. Férficsapatuk először Irán ellen győzött, majd a döntőben Ukrajna négyesével szemben diadalmaskodott. Irán szerezte meg a bronzérmet. A nők versenyében óriási meglepetésre az oroszok botlottak az elődöntőben, kikaptak Ukrajnától. Így elmaradt a nagy meccs, Hou Ji-fan vezetésével simán nyert a kínai válogatott. Összesítésben a házigazdák voltak  a legeredményesebbek, négy aranyérem mellett még három ezüst és két bronzérmet szereztek. Az orosz sakkozást csak nők képviselték, két aranyérem és egy bronzérem jutott a világbajnoknő, Alexandra Kosztenjuk vezette válogatottnak. Sakkozóink egy aranyéremmel zárták szereplésüket.

A drezdai sakkolimpiára jelölt kínai válogatottak játszották a főszerepet a pekingi viadalon. A zsúfolt versenynaptár miatt a riválisok messze nem a legerősebb összeállításban játszottak, így némi csalódás, hogy a valamennyi versenyszámban az első helyre jelölt hazai sakkozók végül a 10 lehetséges aranyéremből csak négyet szereztek meg.

A befejező versenyszámban, a négyfős csapatok rapidversenyében kettős kínai siker született. Az elődöntőben férficsapatuk messze a várakozás felett szereplő Iránt kétszer is legyőzte, de a világranglistán 11. Wang Yue kikapott Ghaemtől. Az éltáblán Bu Xiangzhi vett revansot honfitársáért. A másik ágon Ukrajna nyert, de a döntőben nem volt esélyük. A bronzérmet Irán sakkozói vehették át.

Bagheri - Schneider (2487) döntetlen

Kínai-orosz döntőt vártunk a női csapatok versenyében, de Ukrajna nagy meglepetést okozva szerényebb erőket felvonultató négyese meglepte a világbajnoknő, Alekszandra Kosztenjuk vezette válogatottat. A kínai együttes nem hibázott, simán győzte le a vietnami csapatot. A döntőben folytatták sikersorozatukat, a kettős győzelemmel az éremtáblázaton is az első helyen végeztek.

Vasziljevics - Dang Bich 1 - 0

A tíz versenyszám aranyérmein hat ország sakkozói osztoztak. Kína a 4 legfényesebb érem mellett még 3 ezüst és 2 bronzérmet is szerzett. Az orosz női sakkozók két első hely mellett 1 bronzérmet vihetnek haza. Ukrajna korántsem legerősebb válogatottja hét éremmel zárta szereplését, 1 aranyérem, 4 ezüst és 2 bronzérem a pekingi kirándulásuk eredménye. Bulgáriának Antoaneta Sztefanova 1 arany és 1 ezüstérmet szerzett. Magyarország és Ecuador 1-1 aranyéremmel büszkélkedhet.