A francia üdülőhely, Cap d'Agde nyolcadszor szervezett rapidversenyt. A meghívott 16 résztvevő először két 8 fős csoportban körversenyt játszott, majd kieséses rendszerben folytatódott a csatározás. A negyeddöntőben az ukrán Vaszilij Ivancsuk legyőzte a címvédő azeri Tejmur Radzsabovot, majd az elődöntőben a norvég Magnus Carlsennél is jobban snellezett. A döntőben azonban alulmaradt az amerikai Hikaru Nakamurával szemben.

A francia szervezők a generációk és a nemek csatáját is biztosították a meghívottak névsorával. A sakkozás női és férfi 12. világbajnoka, Alekszandra Kosztenjuk és Anatolij Karpov mellett a világranglistán harmadik és negyedik ukrán Vaszilij Ivancsuk és a norvég Magnus Carlsen ült sakkasztalhoz. Nagy érdeklődés kísérte a 14 éves kínai Hou Ji-fan szereplését, aki a hölgyversenyzők közül egyedül tartotta a lépést az erősebb nem képviselőivel.

A csoportküzdelmek során holtversenyben végzett Karpovval. Nem hozott döntést az első két snelljátszma (3-3 perc és 2-2 másodperc lépésenként). Karpov nyerte az első partit, a nalcsiki női világbajnokság ezüstérmese visszavágott, majd a rutinosabb Karpov kétszer legyőzte a kínai csodakislányt. Ivancsuk tartotta a lépést a fiatalokkal, a bolgár Ivan Cseparinov meglepetésre "elvérzett".

8.Almira Szkripcsenko (francia, 2455) 1

A negyeddöntők során a slágermeccset a világranglistán harmadik ukrán Vaszilij Ivancsuk és a nyolcadik azeri Tejmur Radzsabov vívta. A 39 éves Ivancsuk snellezésben múlta felül a címvédő, 21esztendős ellenfelét! A torna legidősebb résztvevője, az 57 éves Karpov másodszor is "leckéztetett", a 16 éves olasz tehetség, az Aquaprofit Nagykanizsa legfrissebb igazolása, Fabiano Caruana ellen nyert a kapkodásban. Csak Magnus Carlsen továbbjutása volt problémamentes.

Negyeddöntők:
Ivancsuk - Radzsabov 3 - 1 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0, 1 - 0)
Caruana - Karpov 2,5 - 3,5 (0 - 1, 1 - 0, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)
Bu Xiangzhi - Carlsen 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)
Nakamura - Vachier-Lagrave 3 - 1 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0, 1 - 0)

Az elődöntőben a két nagy sztár, Ivancsuk és Carlsen mérkőzött meg. Két döntetlen után Ivancsuk ismét gyorsabb volt, búcsúztatta a norvég titánt. Karpov nem bírt az amerikai Hikaru Nakamurával.

Az elődöntő eredményei:
Carlsen - Ivancsuk 1,5 - 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1, döntetlen)
Karpov - Nakamura 1 - 3 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1, 0 - 1)

A döntőben megszületett a meglepetés. A hihetetlen ambícióval játszó 21 éves Nakamura vehette át a győztesnek járó trófeát.