Az NZ Stars és a Ferencváros győzelmét hozta a keddi játéknap a Jégkorong MOL Ligában. A Stars hazai pályán magabiztosan, 4-1-re verte Gyergyószentmiklóst, míg az FTC az utolsó harmadban kétgólos hátrányból fordított az Alba Volán II ellen. A fehérváriaik első számú csapata viszont öt vesztes meccs után 5-1-re legyőzte a szlovén Jesenice együttesét az osztrák ligában.

MOL Liga, alapszakasz
NZ Stars - Progym HGy 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
Káposztásmegyei Jégcsarnok, 300 néző
vezette: Árkovics, Márkus, Haszonits
Stars: Wallberg - Kangyal, Svasznek, Hertl, Gröschl 1, Kaspárek - Szirányi, Szajbert K., Szappanos, Holéczy, Fodor - Nagy R., Davis, Majoross, Gergely - Becze, Szajbert P.
Progym: Molnár - Hopkovic, Farkas, Basilidesz, Franc, Borsos - Nagy L., Nagy Cs., Csernus, Kiricsenko, Samanszki - Kozma, Mastaleriu, Csiki, Sára, Bálint
gól: Hertl (11:08), Fodor (17:17), Kangyal (37:18), Szajbert (51:33), illetve Samanszki (26:36)
kiállíltások: 18 perc + 10 perc fegyelmi (Gröschl, Gergely), illetve 4 perc

NZ Stars-Progym HGy - a meccs összefoglalója, nyilatkozatok:

Hiába játszhattak sokkal többször emberelőnyben, ezt nem tudták kihasználni a vendégek. A Stars a 29. percben kettős emberhátrányba került, de ezt is kivédekezte, ezt követően Kangyal gólja pedig el is döntötte a meccset.

Ferencvárosi TC - Alba Volán II 3-2 (0-1, 0-1, 3-0)
Jánosi (47:37), Kovshov (48:55), Marosi (55:31), illetve Horváth (05:21), Tóth (36:45)
kiállítások: 10 perc, illetve 18 perc

A zöld-fehérek átaludták az első két harmadot, a harmadikban azonban háromszor is betalálták, és így egy góllal megnyerték a meccset.

FTC - Alba Volán II - a meccs összefoglalója, nyilatkozatok:

az osztrák ligában:

Alba Volán - Jesenice 5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
Kovács Cs. (14:06) Tokaji (23:53), Hegyi Á. (36:38), Palkovics (45:25), Martz (48:16), illetve M. Rodman (51:44)
kiállítások: 6 perc, illetve 12 + 10 perc fegyelmi (Robar)