A címvédő Sopron nyerte meg az UNIQA nőikosárlabda-bajnokság három sikerig tartó döntőjének harmadik mérkőzését a vendég Szeged ellen, ezzel 2-1-re vezet a párharcban.

eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
MKB-Euroleasing Sopron - Szeviép-Szeged 97-77 (26-20, 27-22, 28-25, 16-10)
legjobb dobók:
Horti 20, Krivacsevics 16, Honti 13, MacLeod 12, Horváth 12, Holt 11, illetve Maslowski 20, Fürész 17, Zserzserunova 14
a három sikerig tartó párharc állása: 2-1 a Sopron javára

A hétfői 73-54-es hazai sikerrel megszerzett soproni előnyt szerdán egalizálták otthon a - négy között meglepetésre az 1997 óta mindig döntős Pécset búcsúztató - szegediek (66-63).

A harmadik felvonás ismét a házigazdák fölényével indult, az Euroligában negyedik Székely-együttes főként Horti Dóra kosaraival hat pontra meglépett a nyitónegyedben.

A folytatásban tovább nőtt a zöld-sárgák előnye, mivel a túloldalon csak az amerikai Michelle Maslowski jeleskedett. A félidőben 53-42 volt az állás.

Térfélcsere után valóságos pontzuhatagot láthatott az MKB Aréna közönsége: 10 perc alatt 53 (!) pont hullott a gyűrűkbe, miközben a Sopron tovább növelte előnyét.

Az utolsó szakaszban a Tisza-partiak még egyszer felzárkóztak 11 pontra (81-70), ám ezzel el is lőtték a puskaporukat, innentől már a hazaiak diktáltak.

A három sikerig - és 2-1-es soproni előnynél - tartó döntő negyedik mérkőzését vasárnap rendezik Szegeden.