Ritkán látni kapusgólt labdarúgó-mérkőzésen, olyan eseményre pedig alig-alig akad példa, hogy egy hálóőr a saját 16-osáról találjon be. Az elmúlt hét egyik legfurcsább, egyben leglátványosabb találatát David Cobeno szerezte éppen az említett módon. Kihívói között akad számtalan szabadrúgásgól is - egy az NB I-ből, egy a Serie A-gól került fel toplistánkra -, de van a top 10-ben bajnoki aranyat érő találat és Real-alázó bomba is. Tekintse meg kínálatunkat, és szavazzon a legszebb gólra!

A hazai bajnokságban a legjobb mérkőzést az Újpest győri vendégszereplése hozta. A bajnoki aranyról lemaradó lilák lendületesen kezdték az összecsapást, 2-0-ra és 3-1-re is vezettek, a Győr azonban végül 4-3-ra meg tudta fordítani a mérkőzést.

A találkozó legszebb gólját a hazaiak középpályása, Kiss Máté szerezte (a felvételen 7:25-nél látható), aki 25 méterről csodálatos szabadrúgást küldött a jobb felső sarokba.

203601outform.html400350

Ugyancsak szabadrúgásból volt eredményes Alessandro Del Piero, akit gyakorlatilag bármelyik héten be lehetne nevezni versenyünkbe. A Juventus ezúttal a Siena otthonában nyert 3-0-ra, a Zebrák a duplázó Del Piero (első találatát érdemes megtekinteni) vezérletével diadalmaskodtak.

203602outform.html400350

Gólfesztivált hozott a Bundesliga zárófordulójának csúcsmérkőzése, a Wolfsburg 5-1-re verte a Werder Brement, ezzel története első bajnoki címét szerezte. Az összecsapáson három gólt is érdemesnek találtunk arra, hogy megméretesse magát.

A 15. percben Gentner bal oldali beadására Grafite érkezett, s az ötösről, Prödl szorításában okosan a hosszú sarokba perdített, ezzel lett 2-0 a Wolfsburg javára.

Bő negyedórával később szépített a Werder, Diego kiválóan kapta vissza a labdát Pizarrótól, majd lendületből ziccerbe kerülve okosan pöckölt Benaglio lábai között a hálóba (3-1).

A 74. percben Gentner remek ütemben tekerte be a labdát a védők mögé, az érkező Dzeko pedig a levegőben úszva belsőzte a labdát a jobb alsó sarokba (5-1).

Az összefoglalóban mindhárom találat megtekinthető!

Grafite-é tetszett (00:17-nél látható)

203603outform.html400350

Diegóé volt a legszebb (00:34-nél látható)

203604outform.html400350

A Dzeko-gól a nyerő (1:15-nél látható)

203605outform.html400350

A spanyol másodosztályban az Elche idegenben verte 2-1-re a Rayo Vallecanót. A hazaiak vezető gólját David Cobeno kapus szerezte, akinek kézből kirúgott labdája olyan furcsán pattant meg az ellenfél térfelén, hogy kollégáján átugorva jutott a hálóba.

203606outform.html400350

Az angol bajnokság utolsó fordulójában a Sunderland hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget a Chelsea-től, a mérkőzés első gólját Nicolas Anelka vágta Fülöp Márton hálójába.

203607outform.html400350

Vereséggel búcsúzott a Real Madrid a Bernabéu-stadionban hazai közönségétől, a Primera División utolsó előtti fordulójában a Mallorca adott leckét a fővárosiaknak. Jóllehet a Real Madrid a mérkőzés első félidejében - Higuaín fejesgóljával - megszerezte a vezetést, a szinte félig üres Bernabeu-stadionban ülő szurkolók örömét hamar elvette, hogy a Real Mallorca hat perccel később egy remek kontra után szerzett góllal kiegyenlített.

A második félidőben aztán már csak egy csapat volt a pályán, a vendégeké: Santana és Keita meseszép gólokkal nyerte meg a meccset a Mallorcának.

Santanáé tetszett (1:01-nél látható)

203608outform.html400350

Keitáé volt az igazi
(1:45-nél látható)

203609outform.html400350

A török bajnokság utolsó előtti fordulójában a dobogóról lemaradó Fenerbahce a kiesés ellen küzdő Konyaspor csapatát fogadta. A hazaiak harmadik találata szépségdíjas volt (0:48-tól látható), Ugür Boral kapott kiváló labdát a felezővonalnál, mindenkit maga mögött hagyva az 16-osról emelte át a kifutó kapus felett a labdát.

203610outform.html400350

Az elmúlt héten a Győr-Haladás mérkőzés egyik találata érdemelte ki a legtöbb voksok, a szavazatok több, mint egynegyedét: a csereként beállt Csontos Zoltán az Oross által lefejelt labdát ollózó mozdulattal juttatta a győriek kapujába, kialakítva a 3-3-as végeredményt (4:50-nél látható az összefoglalóban):