A magyar származású amerikai teniszcsillag, Szeles Mónika hivatalosan is bekerült a sportági Hírességek Csarnokába.

Az újvidéki születésű és tavaly visszavonult játékost Newportban, az ilyenkor szokásos ceremónia közepette iktatták be három társával egyetemben a kiválasztottak közé.

A 35 esztendős volt világelső a kilencvenes években, egyéniben 9 Grand Slam-tornát nyert, közte négy alkalommal is az Australian Opent, s háromszor tudott diadalmaskodni Párizsban, a Roland Garroson, a franciák nemzetközi bajnokságán.

Profiként összesen 53 egyéni tornaelsőséget szerzett, s a bő másfél évtizedig tartó játékos-pályafutása során 14 millió dollárt teniszezett össze.

A csúcson volt, amikor 1993-ban egy őrült Hamburgban, egy németországi torna közben a pályára beszaladva megkéselte Szelest, akinek ekkor megtört karrierje, és soha többé nem tudott már ugyanolyan színvonalon játszani, mint korábban.