A hollandiai kisvárosban, Hoogeveenben zajló Univé-torna harmadik fordulójában is két döntetlen született. Polgár Judit világossal a 15 esztendős holland Anish Girivel mindössze 18 lépés után remizett. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk nem tudta előnyösebb állását győzelemig fokozni a holland Szergej Tivjakov ellen, küzdelmük 146 lépésben fejeződött be pontosztozkodással. A verseny első félideje után mind a négy résztvevőnek 1,5 pontja van.

A viadal harmadik játéknapján Polgár Judit a világos bábukat vezette a 15 éves Anish Giri ellen. A holland titán az orosz huszárjátékot választotta, és gond nélkül egyenlítette ki esélyeit. A 18.lépés után már békét is kötöttek.

Vaszilij Ivancsuk a Caro-Kann védelmű partiban előnybe került, gyalogot is nyert a holland Szergej Tivjakovval vívott küzdelmében. Tivjakov végül bástya a bástya + futó elleni végjátékot vállalta, és pontos védekezéssel kiharcolta a döntetlent, igaz ezt 146 lépésben érte el.

A 3. forduló eredményei:
Polgár Judit (magyar, 2687) - Anish Giri (holland, 2552) döntetlen (Orosz huszárjáték, 18)
Szergej Tivjakov (holland, 2670) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2756) döntetlen (Caro-Kann védelem, 146)

Orosz huszárjáték [C43]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.d4 Hxe4 4.Fd3 d5 5.dxe5 Fe7 6.0-0 Hc5 7.Fe2 0-0 8.Hc3 c6 9.Hd4 Vc7 10.Ff4 Hbd7 11.Hf3 He4 12.Fd3 Hdc5 13.Be1 Vb6 14.Fxe4 dxe4 15.Hd2 Vxb2 16.Hdxe4 Hxe4 17.Hxe4 Ff5 18.Hd6 Vxc2 és döntetlen