Polgár Judit a rapid rájátszáson vereséget szenvedett az első helyen kiemelt izraeli Borisz Gelfandtól az oroszországi Hanti-Manszijszkban zajló  kieséses rendszerű Világkupa harmadik fordulójában. Nagymesternőnk világossal  két partiban is túlerőltette a támadást, mindkettőt elvesztette, sötéttel remizett, Gelfand összesítésben 3,5 -1,5-tel jutott tovább.

Polgár Judit az izraeli Borisz Gelfand elleni négyjátszmásra tervezett rapidmeccsét világossal kezdhette. A párharcuk második partijában oly szép sikert hozott futójáték helyett engedélyezte, hogy ellenfele a kedvenc orosz huszárjátékát játszhassa. Az egyes változatokat már végjátékig elemzett 3.Hxe5 helyett a 3.d4-es folytatásra szavazott. Kiegyenlített állásban elhamarkodottan kezdett királyszárnyi akciót. Gelfand előnybe került, gyalogot is nyert. Judit csak taktikai trükkökben reménykedhetett, de ezúttal az első helyen kiemelt ellenfele a kapkodásban sem hibázott. A második parti gyors remivel zárult.

A harmadik játszmában ismét az orosz huszárjáték következett, korán letértek az elméleti ösvényről, Gelfand előnyösebben jött ki. Gyalogja kissé elhamarkodottan a harmadik sorra lépett, de ezt Judit nem használta ki. A sötét király elleni támadást erőltette, anyagi hátrányba került. Gelfandnak ismét meggyűlt a baja az idővel, de megtalálta a védelmet, majd gyorsabb nyeréseket is kihagyva megnyerte a játszmát, és ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé.

A francia Etienne Bacrot és az azeri Vugar Gasimov ajándékba kapott kínai ellenfeleikkel szemben 1-1 pontot. Wang Yue és Li Chao késve érkezett a második rapidpartira! Mesterhármassal jutott tovább az ukrán Szergej Karjakin, a cseh David Navara aligha gondolt erre, hiszen a meccsüket győzelemmel kezdte. Az orosz-ukrán párharcokat a hazai pályán küzdők nyerték, Dmitrij Jakovenko és Vlagyimir Malahov magabiztosan nyert.

A 16 esztendős olasz Fabiano Caruana izgalmas meccsen győzött az orosz Jevgenyij Alekszejev ellen. A második fordulóban hatalmas meglepetésre az orosz Alekszandr Morozevicset legyőző 2637 Élő-pontos cseh Viktor Laznicka negyeddöntős. Megszenvedett a győzelemért az orosz Alekszandr Griscsuk. A német Arkadij Naiditsch óriási esélyt szalasztott el, a rapidmeccsen 2-1-es vezetésénél fonalas nyeréseket hagyott ki, az orosz Peter Szvidlernek a villámpartik már nem jelentettek gondot.

A harmadik forduló rájátszásának eredményei:
Gelfand (izraeli, 2758) - Polgár Judit (magyar, 2680) 3,5 - 1,5 (1 - 0, 0 - 1, 1 - 0 (s), döntetlen, 1 - 0)
Li Chao (kínai, 2596) - Gasimov (azeri, 2758) 1,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen(s), 0 - 1, 0 - 1)
Szvidler (orosz, 2754) - Naiditsch (német, 2689) 5 - 3 (döntetlen, döntetlen, döntetlen(v), döntetlen, 0 - 1, 1 - 0, 1 - 0 (s), 1 - 0)
Bologan (moldáviai, 2692) - Laznicka (cseh, 2637) 1,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (s), 0 - 1, 0 - 1)
Zsobava (grúz, 2696) - Griscsuk (orosz, 2736) 3 - 5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), 0 - 1,1 - 0,döntetlen, 0 - 1(s), 0 - 1)
Jakovenko (orosz, 2736) - Arescsenko (ukrán, 2664) 4 - 2 (1 - 0, 0 - 1, 1 - 0 (v), döntetlen, döntetlen, 1 - 0)
Bacrot (francia, 2700) - Wang Yue (kínai, 2734) 3,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), 1 - 0, 1 - 0)
Eljanov (ukrán, 2729) - Malahov (orosz, 2706) 1 - 4 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1(v), 0 - 1, 0 - 1)
Navara (cseh, 2707) - Karjakin (ukrán, 2723) 1 - 4 (1 - 0, 0 - 1, 0 - 1(v), 0 - 1, 0 - 1)
Caruana (olasz, 2652) - Alekszejev (orosz, 2715) 3,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), döntetlen, 1 - 0, döntetlen)