Sokat fogunk még hallani Jimmy Howardról, a Detroit fiatal kapusáról, aki szenzációsan védett a Rangers ellen az NHL legutóbbi játéknapján, 28 lövést hárított, köztük Ryan Callahan büntetőjét.

Howard az első harmadban Brian Boyle beleszúrós lövésével szemben még tehetetlen volt, de utána jöttek a bravúrok, a többiek pedig erőt merítettek a mindössze 24. NHL-meccsét játszó kapus teljesítményéből.

Előbb Pavel Dacjuk egyenlített, majd a hajrában Dan Cleary éles szögből kissé meglepte Henrik Lundqvistot, akinek a lábvédőjéről csorgott a pakk a gólvonal mögé. Az utolsó percben Kris Draper adta meg a kegyelemdöfést egy üres kapus góllal, így a vesztes meccsből érkező csapatok meccsén a Detroit tudott javítani.

Az Ottawa négy zakó után nyert ismét, a Szenátorok az Anaheimet verték szétlövéssel. A kanadaiak háromszor is vezettek a rendes játékidőben, de a Kacsák mindig viharos gyorsasággal válaszoltak, így a büntetőkre maradt a döntés, amiben az Ottawa részéről ketten is eredményesek voltak, míg az Anaheimből csak Ryan Getzlaf.

A kaliforniai csapat gödörben van, egymás után ötödször maradt győzelem nélkül, igaz, a szétlövéses vereség miatt most legalább a pontszerzés sikerült.

eredmények:
New York Rangers - Detroit Red Wings 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)
B. Boyle (15:56, gólpassz: C. Higgins), illetve Dacjuk (31:59, Zetterberg, Lidström), Cleary (57:57, Zetterberg, Lidström), Draper (59:53, emberelőnyből, üres kapus)
kapusok: H. Lundqvist 28 védés/30 lövés, illetve J. Howard 28/29

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 3-4 (2-2, 0-0, 1-1, 0-1), szétlövéssel
Getzlaf (12:16), Lupul (15:48, Getzlaf, Perry), Perry (41:54, S. Niedermayer), illetve J. Ruutu (12:01), Spezza (15:17, D. Alfredsson, Kovaljov), Kuba (41:04, Spezza, Foligno), D. Alfredsson (65:00, győztes büntető)
kapusok: Giguere 26/29, illetve B. Elliott 33/36