Az MKB-Euroleasing Sopron sima vereséget szenvedett szerdán az orosz Jekatyerinburg vendégeként a nőikosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

eredmény, 4. forduló, B csoport:
Jekatyerinburg (orosz) - MKB-Euroleasing Sopron 80-61 (26-17, 18-15, 15-10, 21-19)
a magyar csapat legjobb dobói:
Tamane 18, McCoughtry 14, Holt 11

a tavaly négyes döntőbe jutott soproniak gyorsan hátrányba kerültek a tavasszal Euroliga-bronzérmes - továbbá az otthoni és a nemzetközi versengésben is százszázalékos - orosz elitalakulat otthonában.

A házigazdáknál főként a korábban Európa legjobbjává választott lengyel Bibrzycka, továbbá az amerikai Langhorne és francia Gruda remekelt, míg a magyar együttesben az amerikai Holt és a lett Tamane vitte a prímet. Félidőben 44-32 volt az állás.

Fordulás után a vendégek hét perc alatt mindössze négy pontot szereztek, ami megpecsételte a sorsukat. Az utolsó játékrésznek már 59-42-ről vágtak neki a csapatok, a Jekatyerinburg 20 pont fölé növelte előnyét, és Székely Norbert tanítványai végül sima vereséget szenvedtek. A 2/2-es mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a horvát Gospicot fogadják.