Kiesett a keleti alapszakaszgyőztes Washington Capitals az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) főcsoport elődöntőjéből, miután negyedszer is kikapott a Tampa Bay Lightningtól.

A többek között Alekszandr Ovecskinnel, Alekszandr Szjominnal és Nicklas Bäckströmmel felálló fővárosiak egyszer sem tudták legyőzni riválisukat.

A másik keleti párharcban a Boston Bruins összesítésben már 3-0-ra vezet a Philadelphia Flyers ellen. Tavaly ez a két csapat szintén találkozott a playoff-ban, akkor a Philly 0-3 után sorozatban négyszer győzve mégis továbbjutott.

Nyugaton a Detroit Red Wings került nagy bajba, mivel a vendég San Jose Sharks a harmadik harmadban egyenlített, és végül hosszabbításban nyert, így már 3-0-ra vezet. Devon Setoguchi mesterhármast ütött.