Mindkét magyar pólócsapat, a Szolnok és a Honvéd is győzött az Eurokupa nyolcaddöntőinek visszavágóján, de csak az előbbi jutott tovább. A Bajnokok Ligájában a Szeged legyőzte a vele azonos csoportban lévő Egert, a szintén C csoportos Vasas a Partizan Belgráddal játszik este.

Eurokupa: csak a Szolnok győzelme ért továbbjutást

Az első, magyarországi mérkőzés 13-13-as döntetlenje után Oroszországban tudott nyerni a Szolnok. Mohi Zoltán klubelnök elmondta: a magyar csapat végig kézben tartotta a meccset, remek védekezéssel és okos játékkal múlta felül riválisát.

A Groupama Honvéd hiába nyert 12-10-re az olasz Savona ellen, mivel négygólos hátrányból várta a visszavágót. Az utolsó negyedben Mátyás és Salamon góljaival hosszabbításra állt a párharc (12-8), a Savona azonban nem omlott össze: Angelini távolról szépített, majd egy a csapat kihasznált egy emberelőnyt.

Eurokupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Sturm 2002 (orosz) - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 5-7 (1-3, 1-0, 2-2, 1-2)
a magyar csapat góldobói: Georgescu 3, Gocic 2, Nyéki, Komlósi 1-1
Továbbjutott: a Szolnok, 20-18-as összesítéssel

Groupama Honvéd - Savona (olasz) 12-10 (3-3, 3-2, 4-3, 2-2)
a magyar csapat góldobói: Salamon, Szívós 3-3, Mátyás, Angyal 2-2, Kovács, Hárai 1-1
Továbbjutott: a Savona 24-22-es összesítéssel

BL: Szeged-Eger 6-3

Vincze Balázs tanítványai otthon verték a bajnoki címvédő Egert. Gyors gólváltással indult a meccs, majd a hazaiak elhúztak és kétgólos előnnyel mentek a nagyszünetre. A találkozó végül a harmadik negyedben el is dőlt, ugyanis a Szeged 2-0-val zárta ezt a szakaszt. Az Eger támadójátékát jól jellemzi, hogy 13 emberelőnyéből mindössze egyet tudott gólra váltani.