A vártnál sokkal simábban, négy góllal nyert az előző bajnok Vasas a címvédő Eger ellen a férfivízilabda ob I szombati rangadóján, a Komjádi uszodában.

férfi ob I:
TEVA-Vasas-UNIQA - ZF-Eger 9-5 (4-0, 1-1, 1-2, 3-2)
góldobók:
Kiss G. 3, Vámos, Katonás 2-2, Decker, Brguljan 1-1, illetve Hosnyánszky 2, Bátori, Biros, Bundschuh 1-1

Villámrajtot vett a Vasas, miközben az Eger képtelen volt a Nagy Viktor által őrzött hálóba találni, a házigazdák egymás után vették be a háromszoros ötkarikás aranyérmes Szécsi Zoltán kapuját, meg sem állva 4-0-ig. Különösen látványos volt a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely két találata közül az első, a balkezes pólós kapufás bombával jelezte, hogy változatlanul kitűnő formában van.

A második negyedet is Vasas-gól vezette be, a fiatal balkezes válogatott, Vámos Márton használt ki egy emberelőnyt (5-0). Csaknem negyedórával a meccskezdet után született meg a vendégek nyitógólja, Bátori Bence értékesített egy ötméterest (5-1). Ez után Szécsi kivédte a Vasas horvát légiósa, a világ- és Európa-bajnok Miho Boskovic büntetőjét, de kihasználatlanul hagyták a lélektani előnyt a hevesiek, akik a nagyszünetig nem tudtak élni adódó lehetőségeikkel.

A hetedik vendégfórnál, már a harmadik nyolc percben aztán Hosnyánszky Norbert megtörte a jeget: a jobb felső sarokban landoló távoli átlövéséből valamelyest közelebb férkőztek a piros-kékekhez az egriek, majd érdemben is felzárkóztak, amikor a háromszoros olimpiai aranyérmes Biros Péter precízen ejtett át Nagy felett (5-3).

Az utolsó játékrész 6-3-as Vasas-vezetésről indult, ráadásul sokáig alig tudott érdemi helyzetet kialakítani az Eger, így megkésettnek tetszett Hosnyánszky szépítése, aki öt perccel a vége előtt húzásból csökkentette a különbséget (6-4). A magára hagyott Vámos büntetett pattintott lövéssel, erre Bundschuh válaszolt, de a duplázó Katonás Gergő kevesebb, mint három perccel a vége előtt szintén emberelőnyből bebiztosította, a triplázó Kiss pedig véglegesítette a hazai sikert (9-5).

A játéknap szolnoki mérkőzésén nehezen nyert a Honvéd: a hazai csapat 6-4-re vezetett, a fővárosi együttes három gólt dobva fordított.