A diszkoszvető Kővágó Zoltán pénteken bronzérmes lett a legrangosabb atlétikai versenysorozat, a viadalonként 480 ezer dollár összedíjazású Gyémánt Liga első, dohai állomásán. A férfi 100 méteres síkfutást az amerikai Justin Gatlin nyerte a jamaicai Asafa Powell előtt.

A viadal hivatalos honlapja szerint Kővágó 65,77 méterrel végzett a harmadik helyen az olimpiai ezüstérmes lengyel Piotr Malachowski (67,53 m), valamint az iráni Ehsan Hadadi (66,32) mögött.

A női súlylökők versenyében Márton Anita 18,33 méterrel negyedik lett, a számot a fehérorosz Nagyezsda Osztapcsuk (20,53 m) nyerte.

A férfi 100 méteres síkfutáson az amerikai Justin Gatlin 9,87 másodperces eredménnyel győzött a korábbi világcsúcstartó jamaicai Asafa Powell (9,88) előtt, a haramadik helyen a szintén jamaicai Lerone Clarke (9,99) végzett. Érdekesség, hogy a nyolcas döntőbe csak három nemzet futói kerültek be, négy amerikai és három jamaicai mellett egy francia, Jimmy Vicaut jutott a fináléig.