A Red Bull München jégkorongcsapata nyerte az ifj Ocskay Gábor Emléktornát, miután a vasárnapi döntőben büntetőkkel legyőzte a házigazda Sapa Fehérvár AV19 együttesét.

A döntőben:
Red Bull München (német) - Sapa Fehérvár AV19 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0), büntetőkkel
Ritter (3.), illetve Metcalfe (37.)

A vendégek vezetőedzője, Pat Cortina változatlanul nagy kedvenc Székesfehérváron, hiszen a korábbi Volán-tréner - aki a magyar válogatottat 2008-ban sikerrel vezette fel a világ élvonalába - a bemutatáskor óriási tapsot kapott.

A hazai együttes tagjai a 2009-ben elhunyt kiváló játékos arcképével díszített fekete mezt viselték a tornán, a szurkolók pedig licitálhattak egy-egy darabra, és a befolyó összeget a helyi hokiakadémia kapja.

Fehérvári szempontból rosszul indult a meccs, már a 3. percben vezetéshez jutott a München, amelyet aztán magabiztosan őrzött egészen a második harmad hajrájáig. Ekkor a büntetőpadról visszatérő Metcalfe egyenlített. A harmadik felvonást Orbán és Kompon csetepatéja színesítette, és mivel már nem esett újabb gól, büntetők következtek, ebben a München volt a jobb.