Az Uniqa-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett az orosz Orenburg vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Euroliga, 6. forduló, B csoport:
Orenburg (orosz) - Uniqa-Euroleasing Sopron 73-69 (17-16, 13-17, 21-13, 22-23)
a magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 30, Johnson 26

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron csaknem végig vezetett a nyitónegyedben a meccs előtt 2/2-es mérlegű Orenburggal szemben. A folytatásban, 21-18-nál a magyarok a nyáron visszatért és az első félidőben 16 pontot szerzett szerb Jelena Milovanovic révén egy 10-0-ás rohamot mutattak be, így a nagyszünetben így 30-33 volt az állás.

Térfélcsere után, a 24. percben már ismét a gyengén büntetőző uráliaknál volt az előny (38-37). Székely Norbert együttesében csak Milovanovic és az amerikai Shenise Johnson tündökölt, a többiek összesen 9 pontnál tartottak, így az utolsó játékrész 51-46-ról indult. A magyar bajnoki ezüstérmes nagy hajrát nyitott, egy perccel a vége előtt egy pontra megközelítette riválisát (62-61), ám az ezt követő dobópárbajból végül az oroszok kerültek ki győztesen.

A találkozó hőse Milovanovic volt 30 ponttal és 6 lepattanóval. Az 1/5-ös mérlegnél tartó soproniak két hét múlva a francia Arrashoz látogatnak.