A Szeged jutott előnyhöz a férfivízilabda-bajnokság rájátszásában, miután megnyerte a két győzelemig tartó bronzcsata nyitómeccsét.

a 3. helyért, 1. mérkőzés:
A-Híd Szeged VE - TEVA-Vasas 9-8 (1-3, 2-2, 1-1, 5-2)
a legjobb góldobók: Molnár T., Younger, Kunac 2-2, illetve Vámos, Öler, Steinmetz Á. 2-2

A keddi mérkőzésen a magabiztosabb vendégek 2-0-ra, majd 5-1-re elhúztak. A nagyszünetig javított az alapszakaszgyőztes csongrádi csapat, és 5-3-ra szépített.

A harmadik szakaszban maradt a kétgólos különbség (4-6), a negyedik negyed elején azonban 6-5-re feljöttek a hazaiak.

A Szeged nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a hajrában, de a piros-kékek olimpiai bajnok centere, Steinmetz Ádám betalált a negyedik játékrész derekán (5-7). A vendéglátóknál ekkor Molnár Tamás előbb gólt szerzett, majd gólpasszt adott (7-8), szűk két perccel a vége előtt pedig utolérte ellenfelét a Szeged Decker Ádám révén (8-8).

A döntő gólt a hazaiak légiósa, Aljosa Kunac lőtte be, így a Szeged várhatja előnnyel a folytatást.

A második meccset pénteken játsszák a Komjádi uszodában (19.30).