A júliusi, budapesti Eb-re készülő férfivízilabda-válogatott kétgólos vereséget szenvedett az olaszoktól Rómában.

Barátságos mérkőzés:
Olaszország-Magyarország 10-8 (2-3, 1-2, 4-0, 3-3)
magyar góldobók: Szivós, Varga Dénes 2-2, Bedő, Erdélyi, Hárai, Tóth

A találkozó olasz góllal indult, aztán 2-2-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed a világbajnoki címvédő magyar együttes góljával zárult (2-3).

A folytatásban Benedek Tibor együttese háromgólos előnyre tett szert, de a londoni olimpián döntős házigazdák a félidő előtt még eggyel csökkenteni tudták hátrányukat (3-5).

A harmadik nyolc perc teljes egészében az olaszoké volt, 4-0-ra nyerték a játékrészt, így két góllal elhúztak (7-5).

A zárónegyed Szivós Márton találatával indult, a házigazdák azonban nem engedték, hogy felzárkózzanak a magyarok, gyorsan ismét kettő, majd háromgólosra növelték előnyüket, végül 10-8-ra megnyerték az összecsapást.