Casillas felejthetetlen évet remél

Real Madrid's goalkeeper Iker Casillas poses with a trophy at the end of the FIFA Club World Cup final football match against San Lorenzo at the Marrakesh stadium in the Moroccan city of Marrakesh on December 20, 2014. Real Madrid defeated San Lorenzo of
Real Madrid's goalkeeper Iker Casillas poses with a trophy at the end of the FIFA Club World Cup final football match against San Lorenzo at the Marrakesh stadium in the Moroccan city of Marrakesh on December 20, 2014. Real Madrid defeated San Lorenzo of Argentina 2-0 to win the Club World Cup and secure their fourth trophy of 2014. Casillas, 33, caps his 700th appearance for Real Madrid, ranking him third overall for the highest number of appearances for the club. AFP PHOTO / JAVIER SORIANO
Iker Casillas a klubvébé szombat esti döntőjén védett a 700. alkalommal a Real Madridban. A lefújás után azonban Sergio Ramost dicsérte.

"Jövőre folytatódik az idény, reméljük, felejthetetlen lesz" - mondta Iker Casillas, miután a Real Madriddal megnyerte a klubvébét.

A madridak ikonjának éppen a San Lorenzo elleni döntő volt a hétszázadik tétmeccse a csapatban. Casillas Raúl és Sanchís után a 112 éves klub harmadik játékosa, aki elérte ezt a mérföldkövet.

Különösebben sok dolga nem akadt a találkozón, de a Libertadores-kupa győztese a második félidőben veszélyes átlövésekkel próbálkozott - Casillas azonban résen volt.

A 33 éves Casillas a döntő után Forrás: AFP/Javier Soriano

A lefújás után mégis az első gólt szerző védőt, Sergio Ramost dicsérte, aki "bátor, elkötelezett és tiszteletre méltó".

A világ- és Európa-bajnok kapus 1999. szeptember 12-én mutatkozott be a Realban, a mérlege azóta 448 győzelem (64%), 122 döntetlen, 130 vereség. A 700 meccséből 696-szor kezdett, csak négyszer volt csere.