A kkv-szektor is jól jár az újgenerációs felhővel

Vágólapra másolva!
Egész Európában a gazdasági fejlődés egyik feltétele, hogy a kkv-szektorban minél jobban elterjedjenek a digitális technológiák. A felhőalapú szolgáltatásokkal szinte nagyvállalati informatikai eszközök állnak a kis- és közepes vállalatok rendelkezésére. A biztonság természetesen kulcskérdés. „Ezért döntöttünk úgy, hogy felhőalapú informatikai szolgáltatásaink új generációjának bevezetését a felhőalapú VPN-nel kezdjük” – mondta Lakatos Péter, a Magyar Telekom Kis- és középvállalati szolgáltatások vezérigazgató-helyettese.
Vágólapra másolva!

A virtuális privát network, azaz a VPN olyan online önkiszolgáló portált nyújt az ügyfeleknek, amelyen keresztül egyszerűen megrendelhetik és aktiválhatják a netes szolgáltatásokat. A szolgáltatási portfólióban havi előfizetéssel megtalálható a fiókiroda-szintű, telephelyek közötti és távoli elérésű titkosított VPN, továbbá a tűzfal és internetbiztonság szolgáltatás is. A vállalkozások nyomon követhetik a szolgáltatások működését, ha pedig módosítani akarják a csomagjukat, azt néhány kattintással megtehetik. A szolgáltatáslétesítés automatikusan és valós időben történik a Deutsche Telekom adatközpontjában.

Az új terméket a Deutsche Telekom vállalati szintű „Pan-IP” projektjének keretében vezetik be, amely nem csupán az infrastruktúrát, hanem a működési és üzleti modellt is érinti. A szolgáltatás technológiai előfeltétele az egységes infrastrukturális architektúra és a közös hálózati nyelv, az Internet Protocol. Az új felhőalapú VPN első lépésben Horvátországban, Magyarországon és Szlovákiában érhető el, és elsősorban a több hazai vagy nemzetközi telephellyel is rendelkező kv-knak szól.

Dalos Ottó, a Cisco Deutsche Telekom együttműködésért felelős regionális vezetője elmondta, ma már olyan kifinomult módszerekkel támadják meg az informatikai rendszereket, hogy az komoly kihívás elé állítja a kkv-kat. „Meg kell védeniük a számítógépeiken és mobil eszközeiken tárolt céges adatokat, és meg kell felelniük a jogi és szabályozói követelményeknek, miközben szembesülnek az informatikai biztonsági szakértelem fontosságával és a kapcsolódó költségekkel” – véli a regionális vezető.