Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal könnyed győzelemmel jutott be a második fordulóba hétfőn a 250 ezer dollár összdíjazású marrákesi salakpályás női tenisztorna párosversenyében.

Az első helyen kiemelt magyar-francia duó a nyitókörben egy hazai közönség előtt szabadkártyával indult kettőst búcsúztatott mindössze 44 perc alatt.

Babosék a negyeddöntőben a brit Jocelyn Rae-vel és Anna Smith-szel vagy az Ysaline Bonaventure, Demi Schuurs belga-holland párossal találkoznak.

eredmény, páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) - Rita Atik, Zaineb el-Huari (marokkói) 6:1, 6:1

Fucsovics Márton kikapott a 439 ezer euró (132 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás férfi tenisztorna selejtezőjének harmadik fordulójában, így nem jutott főtáblára.

A világranglistán 153. játékos - akit hetedikként emeltek ki a selejtezőben - hétfőn az első helyen rangsorolt szlovén Blaz Kavciccsal (76.) találkozott, és mindössze egy gémet nyert.