Akárcsak Nápolyban az FTC, Splitben a Szeged is vereséggel kezdett a férfivízilabda Eurokupa második selejtezőkörében: a horvátországi torna nyitónapján a Mornar Splittől kaptak ki egy góllal.

eredmény, Eurokupa, 2. selejtezőkör, 1. forduló, D csoport:
Mornar Split (horvát) - Szeged-Diapolo 12-11 (3-1, 2-3, 1-2, 6-5)
a Szeged góldobói: Pellei, Sedlmayer, Kiss Cs., Manhercz K. 2-2, Sánta, Kunac, Chilkó 1-1

A Mornar Split jobban kezdett, kétgólos előnyre tett szert az első nyolc percben. A Szeged felzárkózott, majd a harmadik negyedben utolérte ellenfelét. A gólzáporos záró játékrészben viszont egy találattal többet ért el a horvát gárda, amely így 12-11-re nyert.

A Szeged további programja, szombat:
Jadran Split - Szeged-Diapolo 20.30 ó

vasárnap:
Canottieri Napolo - Szeged-Diapolo 10.30

C csoport:
Kazany (orosz) - FTC-PQS Waterpolo 8-6 (4-2, 1-2, 2-0, 1-2)

Az FTC további programja, szombat:
Ferencváros - Acquachiara (olasz) 20.15 ó

vasárnap:
Ferencváros - Kirisi (orosz) 9.30 ó

A csoportokból az első két helyezett jut tovább, hozzájuk csatlakoznak majd a Bajnokok Ligája ugyancsak e hét végén zajló kvalifikációs körének vesztesei, majd a nyolc csapat már egyenes kieséses rendszerben folytatja a küzdelmeket.