Cuadrado bombája döntött Olaszország derbijén

Juan Cuadrado, foci
Juventus' Colombian midfielder Juan Cuadrado (L) scores a goal during the Italian Serie A football match between Juventus and Inter Milan on February 5, 2017 at the Juventus Stadium in Turin. / AFP PHOTO / Marco BERTORELLO
Egy gólt hozott a Derby d'Italia, azaz Juventus és az Inter labdarúgócsapatának csatája az olasz bajnokság 23. fordulójában: Cuadrado bombája a címvédő és listavezető torinóiakat juttatta három ponthoz.

Eredmény, Serie A, 23. forduló:
Juventus – Inter 1-0 (1-0)
gól: Cuadrado (45.)
piros lap: Perisic (90+5., Inter)

Két perc sem telt el, máris Handanovicnak kellett óriásit védenie Dybala ollózó mozdulatát követően, majd a 12. percben ismét a Juventus csatára villant, 18 méteres tekerése a lécen csattant.

A 22. percben Joao Mario lőtt 17 méterről váratlanul, Buffon nem számított rá, miatta befért volna a jobb alsóba, de a labda centikkel elkerülte a kaput.

Cuadrado gólja döntött Forrás: AFP/Marco Bertorello

A 37. percben Perisic fejesét Buffon ütötte ki oldalra. Egy perc múlva jött a válasz, egy jobbról a hosszú oldalra ívelt labdaára Mandzukic érkezett, de nagy helyzetben a bal kapufa mellé fejelt.

A 44. percben Pjanic a 16-os bal csücskétől lőtt kapura, Handanovic óriásit védett. A szöglet után azonban már a szlovén kapus sem segíthetett, Cuadrado 20 méterről óriási gól lőtt a bal felső sarokba (1-0).

Az 54. percben ismét Pjanic veszélyeztetett, abszolút ziccerben lőhetett, de Handanovic kézzel leért a bal alsó sarokhoz. Hat perccel később Joao Mário jobb oldali szögletét Gagliardini bólintotta a léc fölé.

A 80. percben még Higuaín löketét védte Handanovic, akin semmi sem múlt, a 88. percben még Mandzukic helyzetét is bravúrral védte. A meccs hosszabbításában még Perisic kapott piros lapot, a Juventus viszont megőrizte egygólos előnyét, és továbbra is biztosan vezet a bajnokságban.