Gabriela Koukalova nyerte a nők 7,5 kilométeres sprintversenyét a Hochfilzenben zajló sílövő-világbajnokságon, az egyetlen magyar induló, Szőcs Emőke a 99. helyen ért célba a 101 fős mezőnyben.

A futamot a sífutó-teljesítmény döntötte el, ugyanis a legjobb hatban senkinek sem volt lövőhibája, ami büntetőkört vont volna maga után. A hat, egyformán makulátlanul célzó sportoló közül a 27 éves cseh versenyző bizonyult a leggyorsabbnak a német Laura Dahlmeiert és a francia Anais Chevalier-t megelőzve.

A szocsi téli olimpián két ezüstérmet nyerő Koukalovának ez a második világbajnoki címe, 2015-ben a vegyesváltó tagjaként szerzett aranyérmet.

Gabriela Koukalova Forrás: Instagram/Gabriela Koukalova

Szőcs Emőke célja az volt, hogy a legjobb hatvanban végezzen, ezáltal elindulhasson az üldözéses versenyben. Ez azért nem sikerült, mert az egész mezőnyben neki volt a legtöbb lövőhibája, szám szerint hat. A szocsi téli olimpián szerepelt, csíkszeredai születésű magyar sportoló még egy számban, a 20 kilométeres egyéni versenyben indul az ausztriai vb-n.