Monet-nak még a szemüvege is milliókat ér

Vágólapra másolva!
Összesen majndem 3 milliárd forintért keltek el Monet festményei, vázlatai és személyes tárgyai egy hongkongi árverésen. Nem ez az első alkalom, hogy ilyen sokat fizetnek az impresszionista festő műveiért.
Vágólapra másolva!

Közel 11 millió dollárért (2,87 milliárd forintért) kelt egy hongkongi árverésen Claude Monet festményeinek és használati tárgyainak gyűjteménye. Az impresszionista festőnek csak a szemüvegéért több mint 50 ezer dollárt fizetett egy ázsiai vevő - közölte a Christie's. Amúgy a szemüvegért

13,4 millió forintnyi dollárt fizető licitáló

neve elhallgatását kérte. A szemüveg értékét korábban 1000 és 1500 dollár körüli árra becsülték.

Az árverésen néhány ritkaság is szerepelt, többek között Monet vázlatai, illetve a személyes gyűjteményéből származó, japán fára készített nyomatok is. Az impresszionista mester

tárgyai összesen 10,99 millió dollárért keltek el.

Egy összegömbölyödve alvó macskát ábrázoló, az Edo-korszak végéből vagy a XIX. századi Meidzsi-korból származó, 32 centiméteres szobor 67 538 ezer dollárért (17,6 millió forintért) vettek meg.

- mondta Adrien Meyer, a Christie's impresszionista és modern művészeti osztályának osztályvezetője.
A Les Falaises des Petites-Dalles (A petites-dalles-i szirtfalak) című, 1884-ben készült vászon 4,6 millió dollárt (1,2 milliárd forint), a Trois Arbres a Giverny, Peupliers (Három fa Givernyben, Nyárfák), 4 millió dollárt (1 milliárd forint) ért új tulajdonosának.

Monet képei minden árverésen milliókért kelnek el. Forrás: Wikicommons

A Monet-képek rekordját egyik Szénakazal című festménye érte el egy 2016. novemberi árverésen. A képet Monet 1890-1891 telén a normandiai givernyi házában festette. A festményt egy évvel ezelőtt 81,4 millió dollárért (21,2 milliárd forint) adták el a Christie's new yorki árverésén. A korábbi rekordot a Le bassin aux nymphéas (Tavirózsás medence) tartotta, ez a festmény

80,4 millió dollárért (közel 21 milliárd forint) talált gazdára 2008-ban

egy londoni árverésen.