Pólósaink legyőzték Szerbia-Montenegrót

Jól kezdte idei Világliga szereplését a magyar férfivízilabda-válogatott: Benedekék két góllal, 11-9-re verték Szerbia-Montenegró legjobbjait.

Férfi Világliga, B csoport:
Magyarország - Szerbia és Montenegró 11-9 (3-2, 3-1, 1-2, 4-4)
Kásás 3, Biros, Kiss G. 2-2, Steinmetz B., Benedek, Szívós, Molnár 1-1, illetve Sapic 4, Jelenic 2, Jokic, Nikic, Udovicic 1-1

A világ legjobbjai közül 2 adott egymásnak randevút a Margitszigeten péntek este: az olimpiai és világbajnok, tavaly Világligát nyert magyar és a 2003-ban vb-bronzérmes, Vl-negyedik szerb-montenegrói válogatott. A múlt évi hasonló budapesti összecsapáson 11-7-re Kemény Dénes legénysége diadalmaskodott, most kétgólos hazai siker lett a vége.

A harmadik percre Steinmetz B. és Benedek révén 2-0-ra meglépett a honi együttes, a rivális azonban 4 perc alatt egyenlített. A második játékrészben is volt válaszuk a vendégeknek, ám ekkor - afféle három a magyar igazság jegyében - sorozatban szép és hatásos megoldások eredményeképpen 6-3-ra elhúzott a Kemény-csapat.

A harmadik 9 percben viszont az eltékozolt hazai lehetőségekre válaszul a világklasszis Sapic két emberelőnyös villanásával felzárkóztak a déli szomszédok. Kásás nem kevésbé parádés bombájával viszont a negyed végére helyreállt a megbomlani látszó meccskép (7-5).

Az utolsó játékrész - ellengóllal indult -, mi több 9-9-nél a már negyedszer eredményes Sapic jóvoltából utol is érték a magyarokat a szerbek. A finisben azonban előbb Szívós jelezte, hogy komolyan veszi a válogatottságot, majd Kásás pimasz, de pompás ejtéssel biztosította be a 11-9-es magyar győzelmet.

A két válogatott a Világliga keretében vasárnap ismét megküzd egymással.