Nagy hajrával győztek férfi pólósaink

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a férfi vízilabdázók olimpiai tornáján: a vasárnapi nyitányon Kemény Dénes együttese 6-4-re nyert Szerbia-Montenegró legjobbjai ellen.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Csapó Gábor
Az összes interjú
Ch. Gáll András helyszíni jelentése Athénból

A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Szerbia-Montenegró 6-4 (0-1, 3-2, 0-1, 3-0)
Olimpiai Centrum, 5000 néző, v.: Borrell (spanyol), Petronilli (olasz)
Magyarország: Szécsi - Benedek, Kiss G., Molnár, Steinmetz, Biros, Kásás. Csere: Steinmetz Á, Madaras, Varga T., Fodor, Vári.
Szerbia-Montenegró: Sefik - Ciric, Ikodinovic, Jelenics, Vujaszinovic, Sapic, Szavic. Csere: Jokic, Udovicic, Nikic, Trbojevic,
gól: Madaras, Kásás, Kiss G. 2, Steinmetz Á., Biros, illetve Sapic, Vujaszinovic, Trbojevic 2.

Bármelyik férfivízilabda-világverseny döntőjének beillene a Magyarország - Szerbia-Montenegró összecsapás - a sors fura játékának köszönhetően az athéni olimpián a csoportmeccsek első körében csapott össze a sportág két óriása. Azaz nem volt sorsdöntő a derbi az A csoportban - és mégis. Már csak azért is, mert a szerbek bizonyára vissza akartak vágni az egy hónappal ezelőtti, Long Beach-i Világliga-döntőn elszenvedett csúfos, 12-8-as vereségért. Vissza akartak, de nem tudtak, mert a magyarok csodálatos hajrájukkal megfordították a vesztésre álló meccset, és a két fiatal, Madaras és Steinmetz Ádám vezérletével a végén biztosan győztek.

Forrás: [origo]

Kiss Gergő volt a csapat legeredményesebbje két góllal

Két kihagyott emberelőnnyel kezdünk - igaz, előtte mi is hárítunk egy hátrányos helyzetet. Szécsi védi Ciric bombáját, majd 1:32-vel a negyed vége előtt Ciric ököllel belevág Szécsi szájába, ezért cserével végleg kiállítják! Az emberelőnyt Kiss Gergő lövi rá, Sefik parádésan véd. Aztán szerb előny, amit Sapic érvényesít húsz másodperccel a játékrész vége előtt.

Négyes magyar csere, de már nincs idő az egyenlítésre. Az ideges magyar játék következménye, hogy képtelenek vagyunk gólt lőni. Madaras elhozza a labdát, majd egy perc múlva akcióból váratlanul a bal alsó sarokba bombáz! (1-1). Előny, lehúzzák a lövésre készülő Varga Tamás kezét, 4 m-es. Kásás beveri a bal pipába! (2-1). Most már olajozottan működik a magyar gépezet, újabb előnyt kapunk - az ötödiket, a szerbek két fórjával szemben -, és Vári álompasszát Kiss Gergő elemi erővel bombázza a léc alá (3-1). Erre Vujaszinovic gyönyörű akciógóljával válaszolnak déli szomszédaink - jelezve, hogy még koránt sincs vége a rangadónak. Pláne, hogy Trbojevic hatalmas gólt suhintott a bal felsőbe - megint egyenlő létszám mellett... (3-3)

A második félidő elején Molnárt térddel orrba rúgják a víz alatt - mégis magyar kiállítás, amit Trbojevic büntet meg, jobbszélről, jobb kézzel lőtt góljával (3-4). Szécsi kivéd egy hátrányt, majd Kiss Gergő elpuskázik egyet.

Biros nem képes az üres kapuba lőni, az ívelés után a labda megáll a gólvonalon. Az utolsó negyedben elhozzuk a labdát, Kásás bepasszolja centerbe a sérült Molnárt helyettesítő Steinmetz Ádámnak, és a válogatott egyik legjobbja - miután kiszabadítja jobbját Vujaszinovic satujából - a jobb sarokba vágja az egyenlítő gólt (4-4). S utána megint a kisebbik Steinmetz harcol ki büntetőt, amit Kiss Gergő a bal alsóba vág (5-4). Szécsi véd, Biros lefordul, menetrendszerűen kapja a gólpasszt, és ejtése ezúttal hálót, valamint két pontot ér (6-4). Aztán Fodor is labdát szerez, sőt az utolsó percben nem lőjük rá a labdát egy előnyös helyzetben sem, mert a győzelem így is biztosan megvan.

Kemény Dénes szövetségi kapitány: "Most már elég nagy a fölényünk, az utolsó hat alkalomból ötször megvertük a szerbeket, úgy hogy a konkrét győzelmen túlmutató jelentősége is volt ennek az összecsapásnak. Jól védekezett a csapat, a négy kapott gól önmagáért beszél. Kiemelni senkit sem szeretnék, mert mindig 13 játékos éri el a sikert, és minden meccsen más-más tesz hozzá többet a közös teljesítményhez."

Kásás Tamás másodedző: "A szerbek egy kicsit olyanok, mint az olaszok - cirkuszolnak, oda-odaütnek. Amit viszont Szécsi kapott Cirictől, az nincs benne a pakliban. Mindjárt az elején víz felett szájba könyökölte. Ez is mutatja, hogy már frusztráltak ellenünk. Csak halkan jegyzem meg, hogy szerintem "Szecska" a víz alatt megfogta Ciricet, de azért a reakció így is túlzott volt."

Molnár Tamás, a magyar csapat centere: "Vujasinovic a víz alatt szépen orrba térdelt, de ez része a vízilabdának. Komolyan. Persze szándékosan tette, de nem hiszem, hogy sérülést akart okozni a mozdulattal. Aztán amikor megnyugodott a csapat, megmutattuk, ki az úr a háznál."

Kiss Gergely, aki két góljával a csapat legeredményesebb játékosa volt: "Roppant fontos győzelmet arattunk, nagy lépést tettünk a csoportelsőség felé. Annak azért nagy az értéke, mert egy nap plusz pihenővel jár. 3-4-nél sem idegeskedtem, mert tudtam, hogy hét perc még hátra van, s annyi idő alatt mi bármire képesek vagyunk."