Talmácsi a 11. helyről indul Valenciában

Talmácsi Gábor (Honda) a 11. helyről indul a 125 kcm-eseknél a gyorsasági motoros világbajnokság 12. futamán, a vasárnapi Valenciai Nagydíjon. A 250 kcm-eseknél a spanyol Fonsi Nieto (Aprilia), a királykategóriában az olasz Max Biaggi (Yamaha) rajtolhat az élről.

Sokáig úgy tűnt, hogy Rossi futja a legjobb időt azután, hogy rekordidővel az időmérő nagy részében az első helyen motorozott. Biaggi csak a tizedik helyen körözött, a versenybeállításon dolgozott. A Yamahás versenyző ezután azonban nagyobb tempóra kapcsolt, és a második helyre nyomta be magát. Gyors körén volt éppen, amikor a Ricardo Tormo pálya felett elkezdett esni az eső - 1.34.496-os időeredménnyel meg is szerezte a rajtelsőséget. Ekkor már késő volt Rossi számára, hogy megadja a kellő választ, hiszen a víz teljesen ellepte az aszfaltcsíkot. Rossi bosszúságát még az is tetézte, hogy a zápor akkor hagyott alább, amint leintették az időmérőt.

Shinya Nakano kvalifikálta magát az olasz duó mögé a harmadik helyre, így ismételten az első rajtsorból startolhat. Ahogy a pénteken kiemelkedően teljesítő, később kissé leeresztő Loris Capirossi is. Garry McCoy kezdi a második sort, pedig sokáig Rossival viaskodott az első helyért.

250 kcm

A jóslatok bejöttek, kemény harcok folytak a negyedliteresek rajtelsőségéért. A győztes, a spanyol motoros klán tagja, Fonsi Nieto lett, aki az élre viharzott motorjával és megdöntötte Nakano tavalyi évben futott pole pozíciós rekordidejét. Ez lesz az első alkalom, hogy a nagy bajnok, Angel Nieto unokaöccse az élről rajtolhat, ráadásul hatalmas hazai közönség előtt. Az ibériaiak nagy örömére Alex Debon egy csomó versenyzőt lepipálva Nieto mellé kvalifikálta magát - a Valencia Circuit Aspar Team így abszolút hazai pályán bizonyította be kitűnőségét. Nieto így nyilatkozott: "Ez sportpályafutásom legszebb napja, de azért nem szabad elszállnunk, mivel a verseny még hátravan és sok dolgunk lesz."

125 kcm

Talmácsi Gábor a 11. rajthelyről rajtolhat el a 125 köbcentis géposztályban. A legjobb időt a pontversenyben vezető 18 éves spanyol Toni Elias érte el. Az összetettben a 19. helyén álló Talmácsi a szombat délelőtti szabadzésen hatodik lett.