Rossi világbajnok

Valentino Rossi győzelemmel szerezte meg első 500 köbcentis világbajnoki címét az Ausztrál Nagydíjon, Philip Islandon. A 22 éves olasz a második versenyző, Phil Read mellett, aki mindhárom géposztályban (125, 250, 500kcm) világbajnok tudott lenni a páratlan években. A második Max Biaggi lett, aki az utolsó kanyarig küzdött az első helyért, s hogy az olasz dobogó teljes legyen, Capirossi lett a harmadik.

Fotó: DPPI
Rossi stílszerűen nyerte meg a vb-t

Rossi pedig mindössze 0.013 másodperccel verte meg Biaggit ezen a rendkívül izgalmas versenyen, ahol az első kilenc versenyzőt kevesebb, mint három másodperc választotta el egymástól. "Nem gondoltam a világbajnokságra, mivel csak meg akartam nyerni ezt a versenyt" - mondta Rossi. "Azt hiszem, mindenki számára élvezetes showműsort nyújtottam és az sem elvetnivaló, hogy a gyorsasági motorversenyzés premier osztályának, a királykategóriának szereztem meg a koronáját" - tette hozzá.

Legalább 25-ször cserélődött az első helyen versenyző motor személye. Biaggi, Rossi és Capirossi váltották egymást az élen. Rossi és Barros motorjának első és hátsó kereke is összeért majd 300 km/órás sebességnél, de a verseny legdrámaibb körében dőlt el az első hely és a világbajnoki cím sorsa.

Miután már csak majdnem fél kör volt hátra, Rossi Biaggi Yamahája alatt kanyarodva kielőzte honfitársát, s helyét egészen a kockás zászlóig tartani tudta. Ez volt az olasz sztár szezonbeli kilencedik győzelme.

Az éllovas trió mögött Barros, Tohru Ukawa, Olivier Jacque, Shinya Nakano, Haga és Sete Gibernau követték egymást árnyékként. A helyi hős, Garry McCoy miközben csatlakozott Capirossihoz az élbolyban, kénytelen volt feladni a versenyt sebességváltó problémával.

250 kcm - Katoh ismét formáját hozta

Daidzsiro Katoh Rossihoz hasonlóan szintén kilencedik győzelmét gyűjthette be a negyedliteresek géposztályában. Nagyszerű érzés ez számára a Pacifikus Nagydíjon, Motegiben való bukása után. Harada, aki két héttel ezelőtt győzedelmeskedett, most kénytelen volt beérni a második hellyel. Képtelen volt megállítani Katoh-ót, aki ezzel megnövelte világbajnokságbeli előnyét 29 pontra és így jó esélye nyílt arra, hogy világbajnok legyen a jövő héten megrendezésre kerülő Maláj Nagydíjon. Rolfo igazán soha nem került nyomás alá, s így könnyedén zsebelhette be a harmadik helyezést. Ez idei negyedik dobogós helyezése. McWilliams és Nieto csak követhették őt, meg nem tudták előzni. Így a negyedik és ötödik hely jutott számukra.

Talmácsi Gábor ezúttal csak a 28. helyet szerezte meg. Ideje 39.27.836 volt. A magyar fiú továbbra is a világbajnokság 18. helyét foglalja el 34 ponttal.