Sainz leckét adott, Benik is megmutatta

Benikék első vb-futamukon az elismerésre méltó 13. helyen végeztek. Győzelmével Sainz utolérte McRae-t, megint ketten a legeredményesebbek. Az újonc Duval először végzett dobogón. Megismerkedtünk a debütáló Török ralival, sokan nem szívesen térnek majd vissza. Összetettben növelte előnyét a Citroën, egyéniben most Burns vezet, de hatalmas a csata.
bestrallye.hu
Bírta a Focus, bírták Benikék is

"Ez egy elmondhatatlan élmény volt, már az is, hogy olyan sztárok között versenyezhettünk, akiket eddig csak tévéből láthattunk" - mondta Benik. "Nagyon sok tapasztalatot szereztünk, hiszen 380 versenykilométer van mögöttünk, ami több mint három magyar bajnoki futam gyorsasági-kilométerének felel meg. Pénteken kiegyeztünk volna ezzel az eredménnyel, igaz, akár tizenkettedikek is lehettünk volna. Vasárnap volt egy hiba: a 14. gyors rajtjában a menetlevelet szabályosan kivették a kezünkből, egy perccel előbb, mint amikor kellett volna, ezért kaptunk 60 másodperc büntetőt. Ráadásul a záró két szakaszt vészvillogóval kellett teljesítenünk, mert három kilométerrel az utolsó szerviz után megállt a kormányszervó csapágya. E két dolog miatt úszott el a tizenkettedik hely, de végül is az eredményünkkel elégedett vagyok."

WRChttp://forum.origo.hu/forum/forumServlet?act=show&fid=30278Rally topikhttp://forum.origo.hu/forum/forum?act=show&fid=30965Benikék gyári támogatással a Török ralin/sport/automotor/20030218delecour.htmlJanika szurkol és címet védene/sport/automotor/20030224janika.html

"Természetesen egyszer sem autóztuk ki magunkból, amit lehetett, ahhoz ennyi edzéslehetőség nagyon kevés és elegendő tapasztalatunk sincs még. Az igazi gyári versenyzők napokat töltenek az autóban, kéthetente versenyük van és a tréningre úgy érkeznek meg, hogy már van egy felírt itiner, csak azt kell finomítani. Mi a pályák többségén csak egyszer mentünk, alig volt olyan, amelyiken kétszer tudtunk átmenni. Ez kevés volt, szinte semmire sem elég."

"Ez a verseny felejthetetlen élmény és egy nagy lecke volt nekünk, amiből sokat tanultunk, és ha utólag elemzünk majd mindent, rengeteg tanulságot fogunk levonni. Örülök, hogy részesévé válhattam ennek a felfoghatatlan világnak, és remélem, nem okoztunk csalódást senkinek."

Benikék teljesítményéről a szaksajtó is elismeréssel szólt, amúgy három M-Sportos egységből kettő ért célba. A 2002-es fejlesztésű Forddal igyekvő mieink mellett a helyi menő Serkan Yazici 2000-es, Alistair Ginley 2001-es Focusszal startolt. A török kiesett, a brit 12. lett, mindannyian első WRC-versenyükön szerepeltek. Új-Zélandon a lengyel Kuchar és a német Warmbold viszi a zászlót.