Welkomban a motoros-vb mezőnye

Vasárnap a Welkomban sorra kerülő Dél-afrikai Nagydíjjal folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság. Eltemették Kato Dajdzsirót.

A három héttel ezelőtti, szuzukai szezonnyitón két súlyos baleset is történt: a 250 kcm-es kategória tavalyi győztese, az olasz Marco Melandri lábát törte a MotoGP pénteki edzésén. Két nappal később, a futamon Kato Dajdzsiro hatalmasat bukott, s múlt szombaton belehalt sérüléseibe.

Japánban elfogadhatóan szerepelt a 125 kcm-es kategória három magyar indulója: Talmácsi Gábor a 2 pontot érő 14. helyen zárt, míg Tóth Imre 24. lett. Az újonc Lénárt Péter feladta a versenyt. Talmáékat gyönyörű idő, napsütés és 30 fokos meleg fogadta Dél-Afrikában.

Ami aggasztó lehet: az erős szél homokot fúj az aszfaltra, ez nem túl kellemes a versenymotorozásnál. Gábor Apriliája teljesen új elektronikával felszerelten áll készen az erőpróbákra. Talmácsi nagyon bízik abban, hogy az időmérő edzések alkalmával sikerül az első tíz pozíció egyikét megszereznie.

Az 1999-ben átadott welkomi pályán négy évvel ezelőtt rendeztek először vb-futamot. A 4,242 km-es körben 413 méteres a célegyenes, a versenyzőkre kilenc jobb- és öt balkanyar vár. A vasárnapi rajtsorrend a pénteki és a szombati időmérő edzés alapján alakul ki.