Pedrosa nyert, Talmácsi 16. a Francia Nagydíjon

Daniel Pedrosa nyerte a 125 kcm-esek versenyét a gyorsasági motoros világbajnokság Le Mans-i Francia Nagydíján. Valamennyi magyar induló célba érkezett, igaz pontot egyik sem szerzett: Talmácsi Gábor 16., Lénárt Péter 22., míg Tóth Imre 23. lett.

Talmácsinak azért nem sikerült jobb helyezést elérnie, mert a motor tárcsaféke elgörbült, így az egész futam alatt "visszafogta" motorját a fék. Talmának nem volt szerencséje, mivel már a bemelegítő körben elesett, később pedig - a negyedik kör után - azon gondolkodott, hogy inkább kiáll, mivel érezte, hogy nem úgy megy a motor, ahogyan kellene, előfordult, hogy nem sikerült hatodik sebességbe kapcsolnia. Bár a startja jól sikerült, a gép hibája miatt nem tudott feljebb kerülni.

Lénárt Péter eddigi legjobb eredményét érte el. Jó rajtolás után néhány versenyző megelőzte, majd beintették a kék zászlót Lénártnak, így Tóth megelőzte őt. Végül mégis visszaelőzte Tóth Imrét, és így 22.-ként jobb időt futott, mint a rutinos magyar pilóta.

Talmácsi csapattársa, a pontversenyt eddigi vezető Steve Jenkner csak nyolcadik lett, így összetettben a harmadik helyre szorult Pedrosa, és az ezúttal második Lucio Cecchinello mögé.