Talmácsi 12. Valenciában, Rossi elhagyja a Hondát

Talmácsi Gábor a 12. helyen végzett a gyorsasági motoros világbajnokság vasárnapi záró futamának, a Valenciai Nagydíjnak a 125 kcm-es versenyében. A kitűnő magyar versenyző összetettben a 14. helyet szerezte meg 70 ponttal. A 250 kcm-es géposztályának összesített  versenyében a San Marinó-i Manuel Poggiali győzött, a MotoGP-ben már korábban eldőlt, hogy az olasz Valentino Rossi - aki elhagyja jelenlegi csapatát, a Hondát - a világbajnok.

Talmácsi az első öt futam során mindössze az évadnyitó Japán Nagydíjon szerzett pontokat, de a hatodik futamtól, azaz a Katalán Nagydíjtól kezdve valamennyi versenyen (sorozatban 11, összesen 12 futamon) a pontszerző helyek valamelyikén ért célba.

A 125 kcm világbajnoka a spanyol Daniel Pedrosa lett, második a San Marinói-i Alex De Angelis, míg a harmadik helyen a szintén spanyol Hector Barbera végzett. Tóth Imre a 22. helyen zárta az idei utolsó futamot.

Több hónapos vita- és tárgyalássorozat után eldőlt: a gyorsasági motorsport jelenlegi legnagyobb sztárja, Valentino Rossi elhagyja a Honda-csapatot. A 24 éves olasz szupersztár sorozatban három világbajnoki címet nyert - először 500 kcm-ben, majd kétszer az azt felváltó MotoGPben - a japán konstruktőrrel.

"Reggel úgy érkeztem a pályára, hogy köszönetet mondok a négyéves, hihetetlenül sikeres együttműködésért. Távoznom kell, mert mindent elértem a csapattal. Nyertem száraz és vízes pályán, kedvenc helyeimen is diadalmaskodtam. Sőt, ma olyan pályán lettem első, ami nem tartozott a kedvenceim közé" - mondta az ötszörös világbajnok a szezonzáró Valenciai Nagydíj után tartott sajtótájékoztatóján. Rossi valószínűleg a Yamahához szerződik, de hivatalos bejelentés csak 2004 elején várható, mert mostani szerződésének lejártáig nem kíván erről nyilatkozni.

A fenomén 1997-ben a 125 kcm-esek között, s 1999-ben a 250 kcm-eseknél egyformán az Apriliával lett világbajnok. A Hondához 2000-ben szerződött, s 2001 óta verhetetlen a legnépszerűbb kategóriában. A legutóbbi két szezonban összesen 32 futamon vett részt, s 20 alkalommal diadalmaskodott. Idén elképesztő, 118 pontos előnnyel nyert összetettben.