Talmácsi a Malagutihoz szerződött

A következő szezonban a Malaguti csapat színeiben áll rajthoz a gyorsasági motoros világbajnokság futamain Talmácsi Gábor, aki idén Apriliával versenyzett. A kitűnő magyar motoros - aki továbbra is a 125 kcm-es géposztályban indul majd - egyéves szerződést kötött az istállóval.

"A laikusok számára visszalépésnek tűnhet a váltás, hiszen a Malaguti versenyzői idén összesen mindössze 11 pontot szereztek a vb-n. A csapat azonban olyan tervet tett elém, amire nem tudtam nemet mondani, ráadásul én leszek az első számú pilótájuk. A következő szezonban szeretnék legalább olyan jól, vagy ha lehet kicsit jobban teljesíteni, mint idén" - - nyilatkozta Talmácsi.

Az új motor tesztelése miatt a magyar versenyző a holtidényben rajthoz áll két spanyol bajnoki futamon. Talmácsi idén a 14. lett összetettben 70 ponttal. Az első öt futam során mindössze az évadnyitó Japán Nagydíjon szerzett pontokat, de a hatodik viadaltól, azaz a Katalán Nagydíjtól kezdve valamennyi versenyen (sorozatban 11, összesen 12 futamon) a pontszerző helyek valamelyikén ért célba.