Talmácsi nyolcadik lett Motegiben

Talmácsi Gábor (Malaguti) a nyolcadik helyen végzett a gyorsasági motorosok világbajnokságának Csendes-óceáni Nagydíján, a japán Motegiben, a negyedliteres gépek kategóriájában. Tóth Imre (Aprilia) kiesett, első az olasz Dovozioso lett. A 250-eseknél a spanyol Pedrosa, MotoGP-ben a helyi menő Tamada nyert - mindhárom győztes Hondát hajt.

A vb-sorozat 12. állomásán, a 4801 méter hosszú motegi pályán magyar idő szerint hajnalban először a nyolcadliteresek mérkőztek, és a futam elsöprő olasz sikert hozott. Az első hatba, az itáliaiak közé tudniillik egyedül a német Jenkner tudott beférkőzni. Talmácsi Gábor (Semprucci Malaguti) legutóbbi, estorili hetedik helye után folytatta a remeklést, az utolsó méterekig nagy csatát vívott olyan kiválóságokkal, mint a spanyol Lorenzo (Derbi) vagy a japán Kojama (Yamaha), tizedek döntöttek a pozíciókról. A nyolcadik helyért nyolc pont jár, Talma így picivel följebb lépett összetettben. Másik honfitársunk, Tóth Imre (Aprilia, Team Hungary) bukott, komoly baja nem esett.

Talma versenyéről: nem sokkal a kezdést követően megakadt a motorja, és emiatt visszaesett a 21. helyre. De megoldotta a problémát, folyamatosan kuplungolt, öblögette a dugattyút, hogy minél több benzint kapjon, ezáltal ne tudjon még egyszer megakadni. Amikor piros zászlóval leintették a futamot, a 14. helyre tornászta már vissza magát. Majd kiment a boxba, hogy cseréljenek hengert és dugattyút, de nem volt rá idő, így kockáztatott. Visszament a pályára, és folyamatosan koncentrálva a problémára megtett mindent, hogy minél előrébb végezzen. A motorhoz képest sikerült is neki...

A 250-eseknél két spanyol hondás párbajozott, végül Pedrosa győzött Elias és még egy hondás, a helyi menő Ojama Hirosi előtt. Talmácsi Gergő nem tudta magát kvalifikálni a versenyre, nem indulhatott.

A MotoGP-ben két japán is dobogóra állhatott, a hondás Tamada és a kawasakis Nakano szendvicsében a világbajnoki címvédő, a Yamahával is éllovas Rossi végzett másodikként. S mivel legnagyobb vetélytársa, a spanyol Gibernau (Honda) csupán hatodik lett, növelte előnyét az olasz zseni.

Négy futam van vissza, következik az újonc katari GP, két hét múlva.