Talmácsi megszerezte első pole-ját Japánban

A jövőre a negyedliteresek között versenyző Talmácsi Gábor volt a leggyorsabb a Japán Nagydíj második időmérő edzésén, a KTM magyar motorosa pályafutása során először rajtolhat az első kockából.

Forrás: MTITalmácsi valósággal megtáltosodott a hírre, hogy a 125-ös géposztályból jövőre eggyel feljebb lép, hatalmas iramot diktált a Japán Nagydíj második időmérő edzésén. Talma az első tréningen épp, hogy befért a kétperces határon belülre, szombaton viszont 1:58-cal kezdődő eredményt produkált.

A KTM magyar versenyzője csapattársától, Mika Kalliótól csente el a pole-t, aki szombaton utolsó gyors körében bukott, s végül csak hatodik lett. A finn sértetlenül sétált el a bukás helyszínéről, vasárnapi indulása nincs veszélyben.

Jól, mi több, nagyon jól ment a hazai kedvenc, a hondás Kodzsama Tomoyosi, a második legjobb időt motorozta, 50 ezreddel megverve az apriliás Pasinit. A világbajnoki pontversenyt vezető svájci Lüthi most csak a hetedik pozíciót csípte meg, ha minden jól alakul, Talma, aki pályafutása első pole-jának örülhetett, akár jelentősen is csökkentheti hátrányát.

"Régi vágyam teljesült ezzel az első rajtkockával, határtalanul boldog vagyok" - nyilatkozta a 24 éves Talmácsi, aki a harmadik helyen áll összetettben. "Ráadásul nagyon tetszett az a Tissot karóra is, amit a pole pozícióért kapnak a motorosok. De félre a tréfával: a gép nagyon gyors volt, a magunkkal hozott új alkatrészek remekül beváltak. Az időmérőn fantasztikusan éreztem magam a KTM nyergében, megbízható volt a hangja, könnyedén kerülgettem és előztem meg a többieket."

Talmácsi elmondta, hogy a magyar idő szerint hajnali 4 órakor kezdődő futam előtt még állítanak az első futóművön. "Remélem, vasárnap is minden rendben lesz a motorral. Ha sikerül meglépnem a rajt után, akkor megpróbálok egyedül elmenni. Amennyiben nem így alakulnának a dolgok, akkor a szokásos négy-öt fős élbollyal megyek. Egy biztos: a hátralévő hat futamon a dobogón kell végeznem. Egyszerűen nem maradhatok le róla!"

A kategória másik magyarja, Tóth Imre a 25. helyről rajtol. 250-ben a japán Hirosi Aojama volt a leggyorsabb, míg a MotoGP-ben Loris Capirossi vert el el mindenkit. Meglepetés, hogy a királykategóriában Valentino Rossit tízen (!) is megelőzték.