MotoGP: hetedik helyen áll a magyar csapat

A gyorsaságimotoros-világbajnokság egyetlen magyar alakulata, a Team Toth a hetedik helyen áll a 250 köbcentis kategória pontversenyében a jerezi nyitófutam után.

A Team Toth világbajnok versenyzője, Roberto Locatelli remekül kezdte a 2006-os szezont, Jerez de la Fronterában a 250 köbcentisek között. A tizedik rajtpozícióját a start utáni nagy dugóban is megtartotta az olasz versenyző és visszaverte az ellenfelek támadását. Az első néhány körben alig lehetett követni Locatelli pozícióját, hiszen körről, körre, egyre jobban zárkózott fel az élbolyra.

Részletes beszámoló a futamokról

Amikor a hatodik helyen körözött a verseny nyolcadik körében, hirtelen visszaesett a kilencedik helyre. Mint utólag kiderült a gumik nem bírták felvenni azt a tempót, amit Loca diktált és elkezdett az Aprilia csúszkálni alatta. Az olasz pilóta mindent megtett, hogy előrébb kerüljön, de gumik nélkül ez nehezen ment. Így némi "szerencsével", Simoncelli és West kiállása után két helyet még ajándékozott a sors a magyar csapatnak és versenyzőjének, így végül a hetedik helyen intették le.

Roberto Locatelli #15: 7. hely

"Ha úgy nézzük nagyon jól tippeltem a verseny előtt, hiszen úgy gondoltam, hogy beférek az első hétbe. Nagyon erősen kezdtem és nagyon élveztem, ahogy jövök föl az élmezőnyre. Az Aprilia remekül dolgozott alattam, amiért nagy köszönet a csapatnak. A futómű problémát sikerült megoldani és azzal nem volt gond. A széllel viszont igen. Miután egyre könnyebb lett a motorom gépem az üzemanyagfogyás miatt és a gumik sem tapadtak, nagyon nehéz volt megtartanom. Véleményem szerint ez egy remek kezdés volt és már nagyon várom Katart. Ott senki sem tesztelt és valamivel kiegyenlítettebbek lesznek a versenyzők esélyei."

Forrás: Team Toth