Stoner: Rossinak nem volt igaza

Az ausztrál Casey Stoner csak idén lépett fel a királykategóriába a 250 köbcentisek közül, de máris a dobogós helyezésekért vív harcot az öreg rókákkal. Az alig 20 éves versenyzőt sokan szeretnék még tapasztalatlan zöldfülűként beállítani, pedig ezzel óriásit tévednek.

Néha nehéz Casey Stonernek azt az elismerést megadni, amit megérdemelne a kiemelkedő szerepléséért az első három MotoGP-versenyen, ugyanis akármilyen meggyőző a teljesítménye - legyen szó a meghökkentő pole pozíciójáról Katarban, vagy az első dobogós helyéről Isztambulban, miután a győzelemért küzdött - a fiatal ausztrál sosem látszik meglepettnek, vagy önelégültnek.

Olyan, mintha a tapasztalatlansága és 'privát' felkészítésű motorja ellenére ezek a hihetetlen eredmények elvártak lennének, és ha Casey maga nincs meglepve, miért is lenne bárki más...

Stoner nincs egyedül a nyugodt, 'sosem elég' megjelenésével - a másik nagynevű újonc, Dani Pedrosa hasonló, bár intenzívebb személyiséggel rendelkezik. Mindkettejüket jól szolgálta ez az első két versenyen, de amióta Pedrosa Jerezben a második helyét elérte, azóta a volt 250-es riválisa túlteljesítette őt.

Törökországban az utolsó kör kezdetekor csak pár tizedmásodperc - és egy bizonyos Marco Melandri - választotta el a két újoncot, azonban Pedrosa hibázott az első kanyarban, és "elvesztette" motorja orrát, ezután egyenes küzdelemben dőlt el a verseny Stoner és Melandri között.

A tapasztalat, a motor és a statisztika mind Melandri mellett álltak, azonban Stoner egészen az utolsó kanyarkombinációig tartotta az első helyet, amikor Marco szépen belülről megelőzte őt féktávon, ezzel megszerezve idei első győzelmét. Stoner így két tizedmásodpercre volt attól, hogy beállítsa Freddie Spencer rekordját, mint a legfiatalabb versenyző, aki egy királykategóriás versenyt nyert, 20 évesen és 196 naposan - azonban így is örült, hogy bebizonyíthatta, hValentino Rossinak nincs igaza.

Stoner elmesélte: "Inkább volt olyan a verseny, mint egy 125-ös futam, és ez az eredmény nagyszerű érzés, mert bebizonyítottam magamnak és mindenki másnak, hogy tudok az élen harcolni a MotoGP-ben. Úgy érzem, választ adtam a kritikusoknak, akik kételkedtek bennem. A sajtótájékoztatón a héten Valentino azt mondta, hogy talán nincs elég tapasztalatom elhasznált gumikon, de ki kellett javítanom őt, és megmondanom, hogy Katarban náthás voltam."

"Örülök, hogy a dobogón lehetek, bár nem sikerült megdöntenem a legfiatalabb versenyző rekordját. Úgy érzem olyan közel voltam a győzelemhez, amennyire csak lehettem. Ezt szeretném megköszönni a csapatomnak, olyan keményen dolgoztunk a jerezi teszt után, és a dolgok kezdtek végre összejönni. Sejtettem, hogy Marco az egyenes végén próbál majd megelőzni, mert nem voltam olyan magabiztos a pálya azon részén, párszor el is estem ott a hétvége során. Tudtam, hogy a dobogón lehetek, és nem akartam kockáztatni a húsz pontot."

Stoner ezzel feljött a negyedik helyre a bajnoki összetettben, és csak 11 pontra van az új éllovas Nicky Haydentől, és 9 pontos előnye van Pedrosával szemben az év újonca címért.

Forrás: motogphirek.hu