MotoGP: Rossi újabb rekordot döntött

Valentino Rossi még a dobogóra sem került fel a legutóbbi MotoGP futamon, de a Törökországban megszerzett negyedik helye elég volt ahhoz, hogy újabb rekordot döntsön meg.

Az olasz motoros szupersztár karrierje során 2899 pontot szedett össze az idei szezon harmadik versenyéig, és ezzel megelőzte honfitársát, Max Biaggit, az eddigi rekordtartót.

Rossi pontjai a következőképpen jöttek össze: két szezon alatt 432 pontot szerzett a 125-ösök között, majd újabb két év alatt 510 pontot szerzett a 250-eseknél, míg a királykategóriában 1957 pontot szerzett 2000 óta.

Egyébként már nincs túl sok rekord a MotoGP világában, amit Rossi még megdönthetne, ám ezek közül talán a legjelentősebb a királykategóriában megnyert futamok száma: a hétszeres olasz világbajnok jelenleg holtversenyben második Mick Doohannel 54 győzelemmel, és csak a legendás Giacomo Agostini áll előttük.

Rossi 14 győzelemmel van lemaradva, azonban kérdéses, hogy elég ideig lesz-e még a kategóriában ahhoz, hogy ezt a rekordot megdönthesse, vagy esetleg úgy dönt, hogy a Forma-1 mezőnyében folytatja versenyzői pályafutását.

Forrás: motogphirek.hu