MotoGP: Stoner volt a leggyorsabb Csehországban

Hiába győzött a MotoGP kategóriában Loris Capirossi, mégsem ő volt a leggyorsabb a Cseh Nagydíj vasárnapi futamán.

A 2006-os esztendő tizenkettedik állomásán a dél-csehországi Brnóban - az évadnyitó Jerez de la Fronterán megszerzett futamgyőzelme után - az olasz Loris Capirossi egy újabb győzelmi trófeával gazdagodhatott nagyszerű teljesítményének köszönhetően.

Bár a Ducati Marlboro sztárpilótája óriási tempót diktálva rajt-célgyőzelmet ért el, mégsem az ő csúcssebessége vitte a pálmát. Meglepetésre e tekintetben Capirex csupán a középmezőnyben, a 10. helyen foglalhatott helyet a maga 296,1 km/órás csúcsával. Ugyanekkora csúcstempóra volt képes a második helyen célba érő hétszeres világbajnok Valentino Rossi is sárga Yamahájával.

A csúcssebesség cseh győztese a Honda LCR versenyistálló ausztrál ifjonca Casey Stoner lett, aki a brnói ring leghosszabb egyenesében 303.5 km/órás sebességgel repesztett a versenyen. A második helyen a Repsol Honda Team spanyolja Dani Pedrosa (301.4 km/h, -2.1km/h) végzett, aki a Cseh Nagydíjon Rossi mögött harmadikként ért célba. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Konica Minolta Hondás Makoto Tamada (300.1 km/h, -3.4 km/h) állhatott fel (a japánt a futamon a 13. helyen intették le).

A legjobb hatba csupán egy nem hondás tudott bejutni, a Kawasakival versenyző Shinya Nakano (297.6 km/h, -5.9 km/h). A japán versenypilóta a Fortuna Hondás Marco Melandri (298.3 km/h, -5.2 km/h) és a királykategória jelenlegi éllovasa Nicky Hayden (299.8 km/h, -3.7 km/h) mögött végzett a hatodik helyen.

A csúcssebességek sorát a Pramac d'Antin MotoGP két spanyol versenyzője az Alex Hofmannt helyettesítő Ivan Silva (291.7 km/h, -11.8 km/h) valamint Jose Luis Cardoso (283.8 km/h, -19.7 km/h) zárták.