Talmácsi a 11. helyről rajtolhat

Talmácsi Gábor 2 helyett javított szombaton az előző napi időmérőhöz képest, így a 11. helyről várhatja az Ausztrál Nagydíjat. Tóth Imre a 21. rajtkockát szerezte meg a 125 köbcentisek között.

Forrás: Faster ManagementA magyar idő szerint szombat éjszaka 1 órakor kezdődő második szabadedzésen Talmácsi Gábor javítani tudott és 6. lett 1.37.411-es idővel, ám az időmérőn csak a 10. helyett tudta megszerezni. A pénteki 13. és a szombati 10. kvalifikációs eredmények alapján pedig Gábor a 11. rajtkockából várhatja a vasárnapi startot. A 125 köbcentisek között a pole pozíciót Mika Kallio szerezte meg, mögötte Bautista és a cseh, Lukas Pesek indulhat.

Talmácsi Gábor nyilatkozata a szombati időmérő után:
"Igazából nem tudtuk maximálisan beállítani a futóművet, mellyel már tegnap is adódtak gondjaink. A 4. kanyarban összeül a futómű, így ott időt vesztek. Ha arra a kanyarra jók a beállításaink, akkor a pálya többi kanyarjában vannak problémáim. Így maradtunk a kevésbé rossznál. Az edzés sem jött ki igazán jól, nagy volt a forgalom és nem tudtam egy tiszta kört sem motorozni. Finomítunk még az áttételeken, a gumiválasztásunk viszont teljesen rendben volt. Nagyon motivált vagyok, jól érzem magam és holnap egy jó versenyre számítok. Bízok benne, hogy sikerül a 7. helynél előrébb végeznem, ami eddig ezen a pályán a legjobb eredményem volt."

Forrás: Team TothA 125 köbcentis kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre versenyhétvégéje Ausztráliában nem úgy folytatódott szombaton, ahogy azt elképzelték. A pénteki edzések után nagygenerálon esett át a motor, amely azóta nem úgy működik, ahogy kellene. Ez már a délelőtti edzésen kiderült, mert Imi egyik gyors versenyzővel sem tudta tartani a lépést az egyenesekben, mindenki szépen elhúzott mellette. Az időmérőre sem javult a helyzet, pedig a Team Toth Apriliája rendszeresen a leggyorsabb tíz motor közé tartozik a végsebesség tekintetében, de most mindössze a 31. a mezőnyben. Szerencsére Imre a pénteki idejével így is a 21. helyről vághat neki a vasárnapi versenynek, de ha nem sikerül több erőt varázsolni a blokkba, akkor nem sok esély marad a pontszerzésre - áll a Team Toth [origo]-hoz eljutatott közleményében.

Tóth Imre nyilatkozata a szombati időmérő után:
"Csalódott vagyok, a mai teljesítményünk miatt. A tegnapi jó kezdés után ma szerettem volna még javítani, tudtam, hogy a pálya több pontján tudok még gyorsulni, de sajnos a motorom nem úgy teljesített, ahogy vártam tőle. Ami a legjobban aggaszt, hogy nem tudjuk pontosan hová tűnt az a néhány lóerő a tegnapi motoromhoz képest. Persze most mindenki azon dolgozik, hogy vasárnapra minden rendben legyen. Bízom bennük, és az Aprilia segítségével biztos jó gépet hoznak össze nekem holnapra."