A motoros éllovas kiesett, a magyarok viszont rendben haladnak Dakar felé. Röviden így lehetne összefoglalni a pénteki eseményeket. Palik, Kátai és Darázsi kiváló helyen van az összetettben.

Hatalmas meglepetést hozott a Dakar-rali utolsó előtti kemény napja, hiszen a motorosok versenyét magabiztos előnnyel vezető Marc Coma bukott, és kiesett a versenyből. A tavalyi győztes a rajt után nem sokkal előbb eltévedt, majd nagyot bukott, aminek hatására rövid időre az eszméletét is elvesztette. Szerencsére a hírek szerint nincs nagy baja, de megfigyelésre kórházba szállították, tehát nem folytathatta a versenyt. Ezzel a vezető helyet az a Cyril Despres vette át, aki 2 éve nyert, most pedig szépen fokozatosan jött fel az összetettben. A mai szakaszt is megnyerte Blais és Bethys előtt, így az összetettben magabiztos, 35 perces előnnyel (Casteu előtt) várhatja a folytatást.

Az autósoknál ismét Carlos Sainz tündökölt, a Matador, amióta elvesztette összetett második helyét, azóta mindent elkövet, hogy felzárkózzon. Az összetettben vezető Peterhansel azonban nem hagyja magát, ezen a napon a második lett, amivel egy kicsit megint növelte előnyét Alphand előtt. A kamionosoknál a cseh Loprais nyert Tátrával, de Stacey lett a második, így a holland több mint 3 órás előnnyel vezet.

Szerencsére a magyarok is jól teljesítettek ezen a szakaszon, minden egység kitartóan halad a dakari cél felé. Elvileg már csak szombaton vár rájuk egy keményebb feladat, aminek a végén már elérnek Dakarba. Vasárnap már csak egy jópofa tengerparti kocsikázás a program, tehát már nagyon közel a cél.

Ezen a napon Kátai Péter ismét remekelt, hiszen a motorosoknál 28. időt futott, amivel az összetettben a 23. pozícióban áll. Az autósoknál ismét Szalay Balázs volt a gyorsabb, 27. idővel teljesítette a 260 km-es gyorsaságit, Palik a 36. lett. Az összetettben utóbbi áll előrébb, Palik a 25., Szalay a 35. jelenleg. A kamionosok is szépen teljesítettek, Darázsiék a 18., Szobiék a 22., míg Szallerék a 32. idővel értek be. Darázsi ezzel az összetettben az igen előkelő 16. helyen áll, de Szobi 18. ideje sem rossz.

Forrás: [origo]

13. szakasz, Kayes - Tambacounda, 458 km (260 km gyorsasági):

autósok:
1. Carlos Sainz (spanyol, Volkswagen) 2:30:22 ó
2. Stephane Peterhansel (francia, Mitsubishi) 00:26 perc hátrány
3. Mark Miller (amerikai, Volkswagen) 02:18 p h.
...27. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel) 30:37 p h.
...36. Palik László, Darázsi Gábor (Nissan) 38:57 p h.

összetett:
1. Stéphane Peterhansel (francia, Mitsubishi) 40:42:34 ó
2. Alphand (francia, Mitsubishi) 11:15 p h.
3. Jean-Louis Schlesser (francia, Ford) 1:38:47 ó h.
...25. Palik, Darázsi 14:13:54 ó h.
...35. Szalay, Bunkoczi 17:21:49 ó h.

motorosok:
1. Cyril Despres (francia, KTM) 3:00:56 ó
2. Chris Blais (amerikai, KTM) 6:07 p h.
3. Thierry Bethys (francia, Honda) 11:43 p h.
...28. Kátai Péter (KTM) 33:00 p h.

összetett:
1. Cyril Despres (francia, KTM) 48:41:00 ó
2. David Casteu (francia, KTM) 35:28 p h.
3. Chris Blais (amerikai, KTM) 54:52 p h
...23. Kátai 8:47:03 ó h.

Szombaton Tambacounda és Dakar közötti 576 km vár a mezőnyre, amiből 225 km lesz a mért szakasz. Vasárnap pedig egy rövid tengerparti kerülő után jön a cél.