Dubaji 24 órás: kategóriagyőzelem és abszolút 11. hely

Hatalmas előnnyel nyerte a dízel kategóriát a BMW Team Hungary, a különbség a második helyezett BMW 120d-hez képest 37 kör volt 24 óra után.http://videa.hu/flvplayer.swf?v=gMxUuDk5SFQG4JXyA befutó örömteli pillanatai mozgóképen

A magyar egységnek a vége előtt két órával még az abszolút 9. helyre is volt esélye, de amikor Wéber Gábor elkezdte az utolsó etapot, a hűtővíz vészesen melegedni kezdett a közel 30 fokos hőségben. Wébernek emiatt igencsak vissza kellett fognia magát, hogy az autó kibírja a célig. A végén már szinte csak lépésben körözött, de sikerült behoznia a versenygépet a célba, és a műszaki hiba miatt csak két helyet vesztettek.

Fotó: Gulyás Péter [origo]

Még több szombati kép a galériában. Kattintson a képre!

Ez még mindig kitűnő eredmény, megelőzték az abszolútban az összes Aston Martint, a Brokernet Silver Stinget, a Ford Mustangot, több BMW M3-ast és turbós benzines Seat Leont. Kis riadalmat keltett a csapatban a vége előtt egy órával, hogy a szervezők időbüntetéssel akarták sújtani őket, de szerencsére sikerült tisztázni a félreértést, és nem kaptak plusz másodperceket az idejükhöz.

Az abszolútot a pole-ból induló Porsche 911 997 Gt3 RSR nyerte két BMW Z4 M előtt.

Alábbiakban a magyar csapatok, illetve az első 10 helyezett teljesített köreinek száma, legjobb körideje, valamint az abszolut helyezések olvashatóak: