A Volkswagen Golf a Világ Év Autója

Az európai Év autója-cím után a Világ Év Autója-versenyt is a Volkswagen Golf nyerte.

A New York-i Autószalonon hirdették ki a Világ Év Autója-verseny végeredményét, amely az európai választáshoz hasonlóan hozta a papírformát. A várakozásoknak megfelelően duplázott a Volkswagen Golf, a 66 főből álló, 23 országból toborzott zsűri simán kihozta elsőnek a négy döntős közül. A kompakt ellenfelei a Mercedes-Benz A osztály, a Porsche Boxster/Cayman és a Toyota GT86/Subaru BRZ voltak a fináléban. Pontszámokat nem közöltek.

Forrás: Volkswagen

A Volkswagen szinte fix győztesnek számít ebben a versenyben: 2009-ben a hatos Golf, 2010-ben a Polo, tavaly pedig az Up! szerezte meg az első helyet. A Porsche Boxster és Cayman a Világ Év Sportautója-címmel vigasztalódhatott, a legjobb zöldautónak a Tesla Model S-t választották. A formatervezési díjat a Jaguar új kis kabriója, az F-Type kapta.