Megvan, melyik autógyártó nyerte az Év Motorja címet

488 gtb
Kihirdették az idei Év Motorja-választás győzteseit. Meglepetés az összesített versenyben.

Az idei Év Motorja-választásra dízelmotorokat egyáltalán nem jelöltek, ami valószínűleg szoros összefüggésben áll a Volkswagen dízelbotrányával. Noha a zsűri néhány éve még igyekezett olyan motorokat győztesnek választani, amelyek tömegek számára elérhetőek, a tavalyi BMW-siker után idén nagy fölénnyel nyert a Ferrari új 3,9 literes, duplaturbós V8-asa, amely a 488 GTB-ben mutatkozott be.

Forrás: Ferrari

A második helyet a BMW 1,5 literes, háromhengeres turbója kapta a BMW i8-asból, a tavalyi győztes néhány ponttal előzte meg a Porsche háromliteres hathengeres turbóját a 911-es sorozatból.

Az összes kategória győztesét itt találja. A 62 tagú nemzetközi zsűrinek magyar tagja is van Szécsényi Gábor személyében.