Michelisz a mi bajnokunk

A hungaroringi versenyekkel véget ért az autós gyorsasági országos bajnokság. A záró napon meglett az idén debütáló Suzuki Swift Kupa legjobbja, az FIA GT-futamon pedig kivételes gépcsodákat is láthatott az októberi nyarat a Hungaroringen töltő publikum.

Míg a péntek-szombati történésekről röviden itt olvashatnak, a vasárnap egyik nagy kérdése az volt, ki lesz az idén debütáló Suzuki Swift Kupa bajnoka. A mi bajnokunk a mi autónkkal. A papírforma - nagy előnye - miatt Michelisz Norbert diadalát ígérte, s ha nem is könnyen, de összejött a Zengő Motorsport Kft. fiataljának. A versenyt ugyan a nagy rivális Szelényi Alfréd (Proex AMSE) nyerte, de Michelisznek egyetlen pont is elég volt a bajnoki címhez. Naná, hogy begyűjtötte, sőt - a futamon amúgy megint volt borulás (legutóbb Pápai László, most Bakoss Bence produkálta), komoly adok-kapok, büntetések, miegymás.

Forrás: Duen

Nem kímélték egymást a suzukisok

A másik márkasorozatban, a Shell V-Power Racing Renault Clio Kupában már szombaton eldőlt az aranycsata, a bajnok Kiss Norbert (Proex AMSE) azért ezt a meccset is hozta (hogy ezzel egyeduralkodó legyen a Hungaroringen). A korábbi kétszeres első Wéber Gábornak (Zengő Motorsport Kft.) akárcsak tavaly, ebben az évben is meg kellett elégednie az ezüsttel.

V8, 7 liter, 650 LE - Saleen S7R

A GT-futamon a pole-ból induló Saleen győzött, az 500 km egy ilyen lassú, technikás pályán, mint amilyen a Hungaroring, persze nem lett meg, 3 óra után alakult ki a végső sorrend (102 kör fért bele). S hogy teljes legyen az USA V8-öröm, a második helyen egy Corvette ért célba. A legjobb GT2-es (abszolútban tizedikként, 4 kör hátránnyal) egy Ferrari F430-as lett, mi más. Az osztrák csapattól bérelt Porschéval Palik László és Zengő Zoltán a 23. pozícióban zárt 89 körrel. Az ő GT3-asukról azt azért jegyezzük meg, hogy nem friss, hanem "csak" 2003-as fejlesztésű, nem is szekvencális váltós, meg hát nagyon új volt nekik mind a technika, mind az autóversenyzésnek ez a módja.

A magyaros Porsche - nézze meg DuEn képeit!

A GT-ről még tudjuk, hogy 10 futamból áll az évad, az autók nem gyáriak, alapfeltétel, hogy 25 db utcai is készüljön belőlük (hm, képzeljünk csak el például egy Maserati MC12-t a magyar utakon), a minimum súly 1100 kg, a GT1-esek (Maserati, Aston Martin, Saleen, Corvette, Lamborghini) 6-700, a GT2-esek (Ferrari, Porsche) 450-500 lóerősek. Mika Salo (Ferrari) és Karl Wendlinger (Aston Martin) személyében pedig exF1-esek is vannak a mezőnyben.