Balos elemző: Magyar Péter ígéretei túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek

Vágólapra másolva!
Még a baloldali politikai elemzők is komoly aggodalommal tekintenek Magyar Péter és a Tisza Párt kampányígéreteire. Nagy Attila Tibor szerint a felajánlott jóléti intézkedések és adócsökkentések együttese túlságosan szép ahhoz, hogy a valóságban is teljesíthető legyen.
Vágólapra másolva!

Még a baloldali politikai elemzők is komolyan aggódnak Magyar Péter felelőtlen kampányígéretei miatt. Nagy Attila Tibor politikai elemző az M1 „48 perc” című műsorában értékelte a Tisza Párt győzelme után várható gazdaságpolitikát. Szerinte a kampány során tett ígéretek túlságosan vonzóak ahhoz, hogy a valóságban is teljesíthetők legyenek, és attól tart, hogy az új kormány hamarosan népszerűtlen, fájdalmas gazdasági intézkedésekre kényszerül – számolt be a Mandiner.

Magyar Péter ígéretei még egy baloldali elemző szerint is felelőtlenek (Fotó: Csudai Sándor)
Magyar Péter ígéretei még egy baloldali elemző szerint is felelőtlenek (Fotó: Csudai Sándor)

Magyar Péter ígéretei túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek

Nagy Attila Tibor szerint túl szép, hogy igaz legyen, hogy az új kormányzati többség egyszerre képes lesz a családi adókedvezmények megtartására, a családi pótlék növelésére, az anyáknak járó adómentesség fenntartására, az áfa csökkentésére, a nyugdíjasoknak SZÉP-kártya osztogatására.

Az elemző kiemelte, hogy a tavalyi költségvetés nagyjából 5 százalékos GDP-arányos hiánnyal zárt, három éve nincs érdemi gazdasági növekedés, így nincs az a bevételi többlet, amiből ezeket az ígéreteket finanszírozni lehetne. Különösen nagy falatnak nevezte a 14. havi nyugdíj teljes odaadását és az anyáknak járó adómentesség fenntartását 3-5 százalékos GDP-növekedés nélkül.

 

Nagy Attila Tibor szerint a felelőtlen ígérgetések miatt az új kormány előbb-utóbb kénytelen lesz olyan lépéseket tenni, amelyek sokakat kiábrándítanak majd a Tisza-táborból. Még azok is, akik eddig támogatták a változást, hamarosan szembesülhetnek a keserű realitással: amit Magyar Péter ígért, az egyszerűen túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!