Elvégezték Magyarországon az ezredik mellkasi robotsebészeti műtétet
Ezzel hazánk a világ élvonalába került.

Ezzel hazánk a világ élvonalába került.

A szeptember óta elvégzett 125 műtét Európában a legtöbb.

Lehet, hogy hamarosan lényegében mindenkit meg lehet gyógyítani a daganatos betegségből?

Az intézetben ezen a héten még négy műtétet végeznek el a robottal.

Az onkológiai intézetről folytatott megbeszélést az emberi erőforrások minisztere.

Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz szerint az intézet működése sok ország számára példaként szolgálhat.

A műtétet még májusban hajtották végre, dr. Rényi-Vámos Ferenc vezetésével. A 41 éves férfi nemrég hazamehetett.

A partnerség nemcsak a daganatos betegségek megelőzésében, hanem a kutatásban is közös munkára ad lehetőséget.

Rényi-Vámos Ferenc mellkassebész beszélt az Origónak az elmúlt években elért eredményekről a százegyedik sikeres hazai tüdőtranszplantáció kapcsán.

Mindössze öt évvel az első, hazánkban végzett ilyen beavatkozás után, már a századik betegen segítettek.
