Mik voltak a kommunizmus ellenére is hazafias történelmi filmek titkai?
Egri csillagok, A kőszívű ember fiai, Fekete gyémántok és társai. Hogy készíthette el Várkonyi Zoltán és miért nézik még mindig?
Egri csillagok, A kőszívű ember fiai, Fekete gyémántok és társai. Hogy készíthette el Várkonyi Zoltán és miért nézik még mindig?
Turay Ida háborúi, sikerei, üldöztetései és küzdelmes, hosszú élete.
A Kossuth-díjas Szilágyi Tibor, közel a nyolcvanadik évéhez, élete alig ismert részleteit meséli el Sztankay Ádámnak.
Ódry Árpád, a nagy művész, aki nemzeti szellemben és teljesen újszerűen tanította a színészhallgatókat.
A Kossuth-díjas Gyöngyössy Katalin mesél gyerekkoráról, karrierje akadályairól, híres férjéről és közel 60 év utáni visszatéréséről a Nemzeti színpadára.
Magában él, de nincs egyedül - mondja a Kossuth-díjas, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett Sunyovszky Szilvia.
Törőcsik Mari és Bodrogi Gyula osztálytársa, Böröndy Katalin mesél főiskolai büntetésekről, őt megalázó pártrendezőkről és Olaszországba meneküléséről.
Mécs Károly, az idén Kossuth-nagydíjjal kitüntetett, kiváló színész beszél 1956-ról, sikereiről, csalódásairól és az eszmék téves értelmezéséről is.
Szeleczky Zita, aki évtizedekig külhonban szolgálta a magyar kultúrát, és akit csak a rendszerváltás után mentettek fel a kommunisták koholt vádja alól.
A ma 87 éves Lőte Attila beszél pályájáról, 1956-ról, Orbán Viktorról és a riport szerzőjének, Sztankay Ádám édesanyjával való kapcsolatáról is.