Újabb döntetlenjükkel nehéz helyzetben az olaszok

A nagy fölényben futballozó, és a 84. percig nyerésre álló olasz válogatott végül csak egy pontot szerzett a C csoportot továbbra is vezető svéd csapattal szemben. Mindez azt jelenti, hogy ha a skandináv rangadón 2-2-s döntetlen születik, a Trappataoni-csapat esetleges Bulgária elleni győzelmével is kiesik.

Jegyzőkönyv, online közvetítés

A köpködésért eltiltott Totti kiválásával római csapattársa, Cassano került be a kezdőcsapatba, míg Zanetti helyett Gattuso, Camoranesi helyett pedig Pirlónak szavazott bizalmat Giovanni Trapattoni. A másik oldalon a Lars Lagerbäck, Tommy Söderberg edzőpárosnak Lucic sérülésén kívül semmi oka nem volt a változtatásra, a jobbhátvéd posztján a már a bolgárok ellen is bevetett Wilhelmsson kezdett.

A C csoport rangadójának alaphangulatát Vieri teremtette meg a 3. percben, a legerősebb olasz beverekedte magát az öt és feleshez, és Isakssonba préselte a labdát. A nyolcadik percben Perrotta is megkínálta a svéd kapust, ezt követően azonban a sárga mezesek is jelezték, hogy eszük ágában sincs statisztálni az olasz örömfocihoz. Nem egy esetben gyorsan jutatták el a labdát támadóikhoz, akiknek igencsak határozott elképzeléseik voltak, hogy mihez is kezdjenek vele. Ibrahimovic többször is átjátszotta Panuccit, míg Larsson egy óriási sprint után bemutatott sarkazásos átadással a teljes védelmet lenullázta, és csak csatártársán múlt, hogy nem szereztek vezetést a svédek.

Nagyon jó volt a meccs, két felpörgetett, technikás csapat zakatolt a kapuk között, melyek közül a huszadik perc körül ismét Isakssoné került kétszer is veszélybe, de Vieri fejese fölé, Del Piero lövése meg a jobb kapufa mellé szállt.

A másik oldalon Ljunberg büntethetett volna a kihagyott helyzetekért, de csak majdnem sikerült túljutnia a teljes olasz hátvédsoron. És ha az olasz védőknek néha akadtak is kisebb problémáik, alapvetően jól megoldották a feladatukat, ezen kívül Panucci és főleg Zambrotta révén hatékonyan támogatták a támadásokat is. A csatárok is villogtak becsülettel: a talán Totti hiányától megtáltosodott Del Piero sokadszor dolgoztatta meg Isakssont, és Vieri is állandóan a levegőben járt, más kérdés, hogy eléggé célt tévesztettek a fejesei.

Nem úgy Cassanóé: Panucci bűvészkedett a jobb oldalon, az ötösnél elvetődő ifjú talentum pedig egy pontos csúsztatással koronázta meg a rómaiak akcióját, 1-0.

Mind a helyzetek, mind a labdabirtoklás tekintetében teljesen megérdemelt volt a feltűnően nagy kedvvel focizó olaszok vezetése, de Larssonék kisebb villanásai miatt egy pillanatig sem érezhették biztonságban magukat. A svédeknek viszont minden okuk meg volt az idegeskedésre, ráadásul Cassano a félidő utolsó percében duplázhatott volna, de ezúttal kevésbé volt fifikás a fejese.

A szünet után ott folytatták az olaszok, ahol abbahagyták, Vieri ígéretes helyzetben a védőkön kívül Del Pierót is megelőzte, a labda elhúzott a bal kapufa mellett. Tíz perc múlva már "csak" Jakobssonék zavarták a torinóit, aki szép mozdulattal emelt át a kapuson, de mégsem elég pontosan ahhoz, hogy növelje csapata előnyét.

Az olaszok továbbra is fölényben futballoztak, a svédek sem ritmust váltani, sem helyzetbe kerülni nem tudtak, hiába hozták be Lagerbäckék Källströmöt és Jonsont. Persze, az olaszokra sem jellemző, hogy az előny birtokában fejvesztve mennének előre, ennek jegyében Fiore váltotta Cassanót, és egy kicsit le is ült a mérkőzés.

És majdnem bejött az altatás, egy hiba az olasz középpályán, egy tökéletes passz az kissé hátrébb lépett Larssontól, és ha Buffon nem lett volna résen, Källström már ekkor egyenlíthett volna.

Varázsütésre magukhoz tértek a svédek: Jonson fejelt, Buffon nézett, labda elszállt, nem sokkal a kapu fölött. Trapattoni azonnal reagált és Del Piero helyett Camoranesit dobta csatába.

De hiába. A 84. percben egy szöglet utáni totális kavarodás után Ibrahimovic háttal a kapunak oxival kapura emelt, a labda pedig az eredménytelenül nyújtózkodó Vieri fellett a hálóba hullt, 1-1.

Vieri és Zambrotta még megpróbálta kicsikarnia győzelmet, de bele kellett nyugodniuk, hogy kiénekelték a sajtot a szájukból, és döntetlenre adtak egy megnyert mérkőzést. Ám ennél is jobban aggaszthatja Cannavaróékat, hogy a két forduló után csak a harmadik helyen állnak a C csoportban, ami azt jelenti, hogy még akkor sem mehetnek biztosra, ha megverik a bolgárokat, ugyanis, ha a dán-svéd mérkőzés 2-2-re végződik, az egymás ellen rúgott több gól miatt a két északi csapat menne tovább.

A svédek a döntetlennek köszönhetően jobb gólkülönbségükkel vezetik a csoportot, és a dánok ellen már egy újabb iksz is elég nekik a negyeddöntőbe jutáshoz.